Nowy komunikat burmistrza Brwinowa o stanie wody w Otrębusach

Brwinów

W ostatnim czasie dość głośna stała się sprawa wykrycia bakterii w wodzie, w jednym z ujęć w Otrębusach. Burmistrz Brwinowa wydał nowe oświadczenie w tej sprawie.

Przypomnijmy: 8 września pruszkowski Sanepid wydał komunikat o znalezieniu bakterii z grupy coli i enterokoków w próbkach wody pobranych w Otrębusach z ujęcia przy ul. Wiejskiej 1a (przychodnia). Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zostało powiadomione wiadomością e-mail, która wpłynęła na adres ogólny po godzinach pracy. Dlatego też wszelkie działania zostały podjęte dopiero 11 września, kiedy to e-mail został odczytany. Obszerniej o tym pisaliśmy tutaj.

13 września burmistrz Brwinowa, Arkadiusz Kosiński wydał oświadczenie. Czytamy w nim, że „Nie ma żadnych przesłanek, które mogłyby wskazywać na to, że doszło do skażenia na innych odcinkach sieci wodociągowej” i że „w próbkach pobranych 11 września br. nie stwierdzono już obecności enterokoków. Zalecenia Sanepidu z Komunikatu nr 4.2023 obowiązują jednak w dalszym ciągu, do czasu uzyskania wyników badań zleconych przez tę instytucję i wydania przez nią oficjalnego komunikatu”. Całe oświadczenie publikujemy poniżej.

Nadal jednak brak jest wytłumaczenia, dlaczego Sanepid nie wykorzystał wszelkich możliwych kanałów, by powiadomić odpowiednie jednostki o wykryciu bakterii w wodzie. O tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

Przypominamy, że dla mieszkańców Otrębus i Kań zostały ustawione beczkowozy z wodą zdatną do picia po przegotowaniu. Poniżej podajemy ich lokalizacje:

– Otrębusy ul. Piaseckiego 2 przy Zespole szkolno-przedszkolnym,
– Otrębusy ul. Sadowa 14 okolice kościoła,
– Kanie ul. Józefa Piłsudskiego 13 przy Delikatesach.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Nowy komunikat burmistrza Brwinowa o stanie wody w Otrębusach”

  1. Ferdek pisze:

    W lodówce też już zalęgła się sipiera. Ale trochę zielona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły