Złap oddech w Brwinowie

Brwinów

Brwinowski park i ogród botaniczny oferują wiele możliwości ciekawego spędzenia czasu nie tylko dla najmłodszych.

Wiosną park miejski budzi się do życia. Odwiedzający mogą podziwiać rozkwitające rośliny, poćwiczyć w strefie work-out lub siłowni plenerowej. Chwilę wytchnienia zapewni obserwacja pływających po zrewitalizowanym stawie kaczek. Oprócz atrakcji dla dorosłych na terenie parku znajdują się pluskowisko oraz dwa place zabaw, z których bardzo chętnie korzystają najmłodsi. Na skraju parku umieszczony został wybieg dla psów, który zapewnia im bezpieczeństwo podczas zabawy.

Dzieci wraz z rodzicami mogą podziwiać w ogrodzie botanicznym różne gatunki roślin, a na tablicach edukacyjnych – obejrzeć, jak kwiaty i drzewa wyglądają w poszczególnych fazach wzrostu i w różnych porach roku. Najmłodsi znajdą tutaj plac zabaw, a także skorzystają z atrakcji strefy rekreacyjnej. W tym niezwykłym miejscu zwiedzający mają nie tylko możliwość podziwiania flory, lecz także i fauny. W kwietniu ogród jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9 – 18, od maja do końca października – do godz. 20.

W tym roku po raz pierwszy uruchomiona została również tężnia, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie ogrodu. Na umieszczonych wokół ławkach odwiedzający mogą odpocząć po spacerze oraz skorzystać z inhalacji solankowych.

Biuletyn Gminy Brwinów

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.