Wystawa o Zakładach Porcelitu Stołowego w pruszkowskim MSHM

Od marca w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego można oglądać czasową wystawę poświęconą Zakładom Porcelitu Stołowego w Pruszkowie.

Wystawa skupia się na czasach świetności pruszkowskiego Porcelitu, czyli latach 60 i 70. XX wieku. Całość opiera się na zachowanych dokumentach, archiwalnych zdjęciach, a także calym przekroju wyrobów z Zakładu, w tym także unikatowych egzemplarzach – wykonanych w małych seriach lub tych, które nie weszły do produkcji.
Pruszkowska fabryka otrzymywała wiele nagród – nie tylko za osiągnięcia artystyczne, ale także za technologiczne oraz na polu wydajności i organizacji pracy. Wiele wyrobów posiadało certyfikaty jakości i zostawało objętych ochrona patentową. Element zastawy stołowej trafiały na rynki m.in. Francji Szwajcarii, Ghany czy Haiti.

Podczas oglądania wystawy warto zwrócić uwagę na przekrojową prezentację form i zdobień od początku funkcjonowania Zakładów do lat 90. XX wieku.
Wystawę będzie można oglądać do 20 maja we wtorki, środy, czwartki i piątki (9.00-15.30) oraz soboty i niedziele (11.00-17.00). Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Dodatkowo W soboty i niedziele o pełnych godzinach (12.00, 13.00, 14.00 i 15.00) będzie wyświetlany film „Nostalgia. Zakłady Porcelitu Stołowego w Pruszkowie w latach 70.”, zrealizowany przez Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Wystawa o Zakładach Porcelitu Stołowego w pruszkowskim MSHM”

  1. xxx pisze:

    szkoda, ze po zakładach zostały tylko wspomnienia . do dziś mam niektóre ich wyroby i służą do dziś i nie są gorsze od wyrobów choćby z pepco lub innych modnych dziś sklepów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły