Nowe ścieżki rowerowe w Granicy

Michałowice

Gmina Michałowice ogłosiły przetarg na budowę nowych ścieżek pieszo-rowerowych w Granicy. Jeśli wszystkie terminy będą dotrzymane, zostaną oddane do użytku w połowie przyszłego roku.

Sieć ścieżek rowerowych powstanie w okolicy Zespołu Szkół w Nowej Wsi (po drugiej stronie ul. Sportowej). Zajmą niezagospodarowany teren i połączą się z ul. Sportową z ul. Jaśminową. I etap, na który aktualnie rozpisano przetarg, obejmie 795 mb ścieżek. Docelowo powstanie prawie 2-kilometrowa siatka ścieżek na terenie o powierzchni ponad 72 tys. mkw.

Zakres prac obejmuje m. in. roboty ziemne, przebudowa istniejącego rowu, budowę ścieżek i oświetlenia. Na nowym terenie rekreacyjnym pojawi się też zieleń, jednak projekt zakłada wkomponowanie istniejących drzew. Nie zabraknie też miejsc odpoczynku z elementami małej architektury. Nawierzchnia ścieżek będzie wykonana z wodoprzepuszczalnej mieszanki mineralno-epoksydowej.

Oferty wykonawcy mogą składać do 16 grudnia. Na realizację I etapu całej inwestycji przeznaczono pół roku od dnia podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.