Nie odpoczywają, bo remontują. Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych.

Pruszków

Wakacje to doskonały moment, aby przeprowadzić remonty w szkołach. W pruszkowskich szkołach są przeprowadzane zarówno drobne remonty, jak i duże modernizacje. Dzięki temu zwiększy się komfort pracy uczniów i nauczycieli.

Jak podkreślił prezydent Pruszkowa, Paweł Makuch – Chcemy w pełni wykorzystać czas wakacji na przeprowadzenie wszystkich niezbędnych prac. Prowadzone działania są odpowiedzą na najpilniej zgłaszane potrzeby ze strony dyrekcji placówek. Przeprowadzenie niektórych prac jest niemożliwe w ciągu roku szkolnego ze względu na konieczność zachowania procesu edukacyjnego. – dodają urzędnicy. Jakie to prace?

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II przebudowywane są sanitariaty. Po kontroli Sanepidu stwierdzono, że brakuje w nich umywalek i misek ustępowych dla uczniów. W ramach tego samego zadania pojawią się też nowe okładziny ścienne i podłogowe, zabudowy i armatura sanitarna. Wartość inwestycji wynosi prawie 270 tys. zł.

Remont przechodzi też Przedszkole Miejskie nr 12 przy ul. Andrzeja. Metamorfozę przechodzą dwie sale dydaktyczne, łazienka i hol na piętrze. Wymienione będą też: instalacja CO, grzejniki i węzeł cieplny. Wartość umowy to 345 tys. zł.

Drobniejsze remonty i naprawy przeprowadzane są w pozostałych placówkach. W Szkole Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza będzie wymieniona część oświetlenia. Przedszkole przy ul. Jarzynowej będzie wykonana bezpieczna nawierzchnia na placu zabaw, a w Przedszkolu nr 3 przy ul. Chopina zaplanowano naprawę podłóg, remont pomieszczeń w piwnicy.

W Przedszkolu nr 4 „Pod Kasztanem” będą usunięte skutki przecieków w piwnicy. W „Piątce” remont przejdzie sala rekreacyjna. Przedszkole nr 7 po wakacjach będzie mogło pochwalić się wzmocnionym stropem w pomieszczeniach piwnicznych. W przedszkolach nr 10 i 15 naprawiane są podłogi w wybranych salach.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.