Na sanki jednak do Reguł. Jest chętny na wybudowanie górki saneczkowej.

Michałowice

To już niemal pewne - Regułach powstanie górka saneczkowa. Do przetargu zgłosiła się jedna firma i wygląda na to, że to jej zostanie powierzona ta inwestycja.

Przypomnijmy: Górka saneczkowa ma zostać wybudowana na działce pomiędzy al. Samorządu Terytorialnego a al. Powstańców Warszawy w Regułach, niedaleko placu zabaw. Będzie miała 5,5 m wysokości. Jej zbocza będą umocnione poprzez humusowanie i obsianie mieszanką traw.

Aby ułatwić i uregulować korzystanie z górki, zaprojektowane zostanie wejście na miejsce zjazdu, czyli początek toru saneczkowego. Znajdzie się ono poza obszarem zjazdu. Na samym szczycie nasypu będą ustawione barierki. Długość trasy, po której zjeżdżać będą saneczkarze będzie wynosić ok. 27,5 m. Nachylenie „stoku” określono na 20%.

Termin realizacji określono na 60 dni od daty podpisania umowy. Na inwestycję Gmina Michałowice zamierza przeznaczyć 320 tys. zł. Do przetargu przystąpiła jedna firma – RAD-MAR Marek Wieteska z Domaniewka (gm. Brwinów). Jej oferta zmieściła się w planowanym budżecie – wynosi prawie 265 tys. zł. Michałowicki urząd jeszcze nie wydał decyzji co do powierzenia inwestycji właśnie temu wykonawcy. O dalszych krokach w tej sprawie będziemy Was jeszcze informować.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Na sanki jednak do Reguł. Jest chętny na wybudowanie górki saneczkowej.”

  1. Robert pisze:

    A może znajdzie się kilku silnych w Pruszkowie i kilka lopat, zebt w Pruszkowie usypac porzadna gorke , albo powiekszyc istniejaca i zrobi maly zjazd dla dzieci i duzy dla nas wariatow? :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły