Na pomoc po pożarze domu

Reguły

4 października życie Pani Iwony i – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie – i jej rodziny zmieniło się za sprawą pożaru domu. Z pomocą przybyli jej szkolni wolontariusze i już w kilka godzin po tragedii założyli zbiórkę, aby pomóc ulubionej nauczycielce.

Przypomnijmy: 4 października, ok. godz. 17.00 wybuchł pożar trzykondygnacyjnego domu jednorodzinnego w Regułach. Ogień pojawił się na dachu. Akcja była dość skomplikowana, brało w niej udział dziewięć zastępów straży pożarnej. Na szczęście wszyscy opuścili dom i nikomu nic się nie stało.

Szybko okazało się, że w tym właśnie domu mieszka jedna z nauczycielek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piastowie. W jednej chwili straciła ona niemal cały swój dobytek.

Szkolny Klub Wolontariatu przy SP1 w błyskawicznym tempie założył zbiórkę na portalu pomagam.pl. Iwonka jest częścią naszej drużyny, a u nas zawsze wszystkie ręce na pokład. W tych pierwszych chwilach po tragedii chcemy zapewnić naszej koleżance komfort psychiczny i jak największą poduszkę środków finansowych na kolejne dni – czytamy w opisie.

Internauci uczynili cuda i w ciągu doby udało się zebrać – bagatela – 15 tys. zł! To jednak kropla w morzu potrzeb – do odbudowania jest prawie cały dom. Pieniądze można wpłacać przez portal pomagam.plPomagajmy!

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.