W ramach kampanii informacyjno-edykacyjnej „Pruszków walczy o czyste powietrze” w Parku Sokoła odbył się piknik ekologiczny. Gry, zabawy, konkursy i zdobywanie wiedzy o odnawianych źródłach energii – nie zabrakło ciekawych atrakcji.

Na jeden dzień pruszkowski park zmienił się w ekologiczne miasteczko. Uczestnicy mogli zapoznać się z różnymi zestawami demonstracyjnymi, np. eko rowerami, które za pomocą ludzkich mięśni tworzyły prąd. Chętni mogli sprawdzić się w konkursie z zakresu wiedzy o ochronie powietrza. Oczywiście nie zabrakło nagród! Odbyły się również warsztaty kreatywne z wytwarzania biżuterii i dekoracji z recyklingu.

W dniu pikniku odbyła się również gra miejska „W dobrym klimacie”, poświęcona niskiej emisji i skierowana do wszystkich mieszkańców miasta. Polegała na tworzeniu drużyn poruszających się po wyznaczonym obszarze miasta, które odwiedzały miejsca z zadaniami. Głównym zadaniem dla drużyny było uzupełnienie brakujących elementów specjalnego hasła, poprzez odnajdywanie kolejnych stanowisk gry oraz wykonywanie poleceń prowadzących. Nagrodą główną był rower.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Za nami piknik ekologiczny”

  1. MOP pisze:

    Takich imprez sie nie urzadza !!! To skandal !!! Później brakuje pieniedzy na osrodki dla osob LGBT, pokrzywdzonych przez innych ludzi. Cały Pruszkow chce teczy !!! Kocha i toleruje wszystkie orientacje, a wladze nic nie wspieraja LGBT !!! Cala Rada Miasta i Prezydenci do zwolnienia. Chcemy drugiej Holandii!! I związków partnerskich !!! Takiej chcemy normalnosci. Czerwona kartka dla wladz miasta.

  2. pruszkowiak pisze:

    Taka impreza tu super pomysł, a zainteresowanie piknikiem było takie jak dbanie pruszkowian o ekologie… czyli bardzo słabe 🙁

  3. Anonim pisze:

    Te zdjęcia to wstyd, pomijając brak ludzi….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły