Piknik „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”

Piknik

„Sprzątanie świata” coraz bliżej. Ta międzynarodowa kampania na całym świecie odbywa się w trzeci weekend września. Władze Pruszkowa zapraszają na specjalny piknik oraz wspólne sprzątanie wybranych terenów w mieście.

„Sprzątanie świata” to akcja polegająca na zbiorowym sprzątaniu śmieci, które zalegają poza miejscami do tego przeznaczonymi. Celem akcji jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Mieszkańcy Pruszkowa już kilka razy uczestniczyli w podobnych przedsięwzięciach. Sprzątali już tzw. „Skałki”  czy „Potulika” .

W kolejny weekend września będą mieli kolejną okazję do wspólnego sprzątania. To organizowany przez miasto Pruszków piknik pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”, który odbędzie się 21 września w godz. 13.00 – 16.00. – Akcja ma na celu kształtowanie zachowań proekologicznych, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami – podkreślają miejscy urzędnicy.

W trakcie pruszkowskiego „Sprzątania świata” to mieszkańcy wybiorą tereny, które będą chcieli uporządkować. Wybrane lokalizacje można było zgłaszać do 19 września.

Jakie atrakcje będą czekać na mieszkańców?
wymiana elektrośmieci – stare niepotrzebne sprzęty będziemy mogli zamienić na roślinkę;
wymiana zabawek i książek – jeśli na twoich półkach zalegają stare książki przyjdź i wymień je na interesujący cię tytuł, to samo z zabawkami – rzuconą w kąt lalkę wymień na inną zabawkę, która przyniesie radość twojemu maluchowi;
jak kompostować odpady – w trakcie pikniku dowiecie się jak poprawnie kompostować odpady;
„Jadołodzielnia” – tu dowiecie się na czym polega akcja dzielenia się jedzeniem oraz dostaniecie wskazówki co robić by nie marnować jedzenia;
niespodzianki – na wszystkich będą czekać drobne upominki oraz poczęstunek.
porządkowaniu wybranych terenów – worki i rękawice do odbioru w UM po wcześniejszym zgłoszeniu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Piknik „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy””

 1. paca pisze:

  Niby bardzo ładna inicjatywa. Tylko że sprzątać będą albo niewinne dzieci albo ludzie którzy na ogół sami z siebie są uwrażliwieni ekologicznie, segregujący odpady, oszczędzający środowisko. I tak ci którzy olewają temat, ci którzy naśmiecili i ktorzy powinni się tam znaleźć pod przymusem co najwyżej popukają się w głowę widząc porąbanych frajerów.
  Mam też nadzieję, że włodarze miejscy przybędą w komplecie i wezmą się do roboty bez taryfy ulgowej, zwłaszcza ci którzy pchają się do sejmu.

 2. Mieszkaniec pisze:

  A Urząd Miasta i Straż Miejska od czego jest? To ich obowiązkiem jest dbać o czystość miasta! A nie robić piknik i przerzucać swoje obowiązki na innych albo czekać aż może mieszkańcy sami zrobią akcje posprzątają a my w UM będziemy sobie leżeć i pachnić kawkę pić robić lans na Fecebooniu, a firma która ma podpisaną umowę będzie brała pieniądze za darmo.

  • Maks pisze:

   Masz rację Mieszkaniec, ale to jest międzynarodowy dzień sprzątania,więc zjednoczmy siły , bądźmy ponad podziałami, posprzątamy kawałek Pruszkowa i bądźmy z tego dumni. Kiedyś opowiemy młodszym jak było. Pozdro dla Pruszkowa gównianego miasta z mazowsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły