Festyn naukowy w Otrębusach

Piknik

Już 8 września na terenie Toeplitzówki w Otrębusach odbędzie się festyn naukowy „Nauka nie idzie w las tylko w nas”.

Piknik będzie okazją, aby połączyć naukę z dobrą zabawą. Jest też sposobem na upamiętnienie Tadeusza Stachowicza, zmarłego w 2014 r. mieszkańca Otrębus, artysty, społecznika i pierwszego organizatora festynów w parku przy Toeplitzówce.

W programie pikniku zaplanowano trzy strefy: naukową, społeczną i kreatywną. W pierwszej będą odbywać się pokazy naukowe i działania rozwijające naturalną potrzebę poznawania i uczenia się dorosłych i dzieci. W strefie społecznej uczestnicy będą mogli wziąć udział w happeningu, podczas którego zostanie przedstawiony sposób działania samorządu – każdy z chętnych uczestników weźmie udział w zabawie, w której będzie mógł stać się częścią powiatu.

Przeprowadzony zostanie też eksperyment społeczny. Mieszkańcy zdecydują jak zostaną rozdysponowane pieniądze z budżetu gminy. Dostaną do dyspozycji trzy piłeczki i będą musieli podjąć decyzję na co mają być przeznaczone środki. Głosowanie odbędzie poprzez wrzucenie kulek do przezroczystych tub.

W strefie związanej z kreatywnością będzie miejsce na doświadczenie wszystkimi zmysłami otaczającego nas świata, kolorów, zapachu, dźwięku.

Zaproszenie do współpracy przy tworzeniu programu pikniku przyjął Wiktor Niedzicki, znany popularyzator nauki.

Podczas imprezy zostaną zaprezentowane wszystkie pracownie Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie. Miejsce dla siebie odnajdą lokalni aktywni seniorzy, a mniej aktywni, dzięki współpracy z lokalnym ośrodkiem zdrowia, zostaną zachęceni do udziału przez możliwość skorzystania z bezpłatnych badań: oznaczenia poziomu cukru, spirometrii, przesiewowego badania wzroku.

Piknik odbędzie się w niedzielę, 8 września na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego przy ul. Wiejskiej w Otrębusach. Początek o godz. 13.00.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal i gazeta WPR24.pl.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.