„Wymiana ciepła” po raz drugi w Pruszkowie

Pruszków

Jeśli nie mieliście okazji do wzięcia udziału w pierwszej odsłonie akcji „Wymiana ciepła” to nic straconego. Druga edycja odbędzie się w weekend 2-3 lutego.

Pruszkowskie Stowarzyszenie Jaspis prężnie działa. W grudniu członkowie stowarzyszenia uruchomili pierwszą w Pruszkowie Jadłodzielnię. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Nie dziwi więc, że stowarzyszenie Jaspis zorganizowało kolejną ciekawą akcję, czyli „wymianę ciepła”.

Na czy polega „wymiana ciepła”? Chodzi o to, by nie wyrzucać starych swetrów czy kurtek, w których nie chcemy już chodzić. Ubrania w dobrym stanie mogą posłużyć innym. Przynosząc coś na „wymianę” sami możemy zabrać odzież, która może się nam przydać. Jeśli nie mamy nic na wymianę, nie szkodzi. Można zwyczajnie przyjść i zabrać coś z wieszaka.

Pierwsza wymiana ciepła cieszyła się dużym powodzeniem. Mimo to, niektórzy o akcji dowiedzieli się już po fakcie. Dlatego stowarzyszenie zdecydowało się na zorganizowanie kolejnej edycji „wymiany ciepła”. – W związku z licznymi prośbami mieszkańców postanowiliśmy przeprowadzić drugi weekend „Wymiany ciepła”. Wiele osób mówiło o tym że sąsiadka czy sąsiad by przyszedł ale nic nie wiedział. Zostało wiele ubrań bo dużo osób przyniosło pod koniec niedzieli całe worki. Dlatego działamy jeszcze dwa dni 2 i 3 lutego – zachęcają członkowie stowarzyszenia Jaspis.

Wieszaki na ubrania, podobnie jak w poprzedniej edycji, pojawią się przy ul. Kraszewskiego 18. Ubrania będzie można przekazywać 2 i 3 lutego w godzinach. Przynoszone ubrania muszą być czyste.

My zachęcamy do przekazywania informacji o wymianie dalej. Niech trafi ona do osób, które mogą być w potrzebie, a niekoniecznie mają dostęp do elektronicznych środków komunikacji.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “„Wymiana ciepła” po raz drugi w Pruszkowie”

 1. Zul pisze:

  Kiedy będzie wymiana alkoholowa się pytam mam dużo wina z własnej roboty a napił bym się piwerka – pomyślcie

 2. Sędzia pisze:

  Ja się pytam kiedy się skończy ta szopka jak to wyglada przy sądzie stare szmaty rozwieszone i buszujący w nich bezdomni ludzie ogarnijcie się jak to wyglada

  • Gimba pisze:

   Sedzia niech sie ogarnie,!to wyglada tak, jak „Dobra zmiana „..ludzie za biedni, emeryci takze !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły