Wpadnij na słówko

Pruszków

Już 12 października wszyscy śmiałkowie po raz drugi będą mogli zmierzyć się z językowymi łamańcami w I dyktandzie dla dorosłych w Pruszkowie. Będzie się działo!

Dla wielu osób zasady ortograficzne i interpunkcyjne są sporym wyzwaniem. Każdy z nas w trakcie lekcji języka polskiego miał wpajane zasady poprawnej pisowni. A formułkę o tym, że „rz” piszemy po spółgłoskach „k”, „p”, „t”, „ch”, „j”, „g”, „b”, „d”, „w” (celowo w tej kolejności) zna chyba każdy. Swoją znajomość zasad poprawnej ortografii i interpunkcji oraz znajomość wyjątków od tych reguł sprawdzą śmiałkowie, którzy zgłosili się do I dyktanda dla dorosłych w Pruszkowie „Wpadnij na słówko”.

Językowe zmagania rozpoczną się już o godz. 18.00 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Hubala 5 w Pruszkowie. Jak będzie wyglądał konkurs? Każda praca zostanie sprawdzona przez członków komisji. Warto pamiętać o zabraniu ze sobą przynajmniej dwóch długopisów i czytelnym pisaniu. Nie wolno używać korektora, ani ołówka. Błędy należy przekreślić i poprawny wyraz zapisać nad lub obok skreślenia. Wyniki poznamy jeszcze tego samego dnia o godz. 20.00 Trzy osoby, które popełnią najmniej błędów otrzymają nagrody!

Zabawę organizuje Halina Gniadek (Ośrodek Aktywizacji Seniorów „As”) wraz z Książnicą Pruszkowską.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.