W czwartek początek cyklu „Wakacyjnych czytanek”!

Pruszków

Dla najmłodszych mieszkańców Pruszkowa przygotowano dziewięć spotkań, podczas których będzie można usłyszeć bajki znanych polskich autorów. Lektura będzie wstępem do dalszej zabawy. Cykl ten potrwa do końca wakacji.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że czytanie bajek ma dobry wpływa na wyobraźnię i rozwój dziecka. Książka zapoznaje malucha z kulturą, historią, obyczajami. Co najważniejsze, uczy rozumieć świat i pobudza do pogłębiania zainteresowań.

– Bajki potrafią też skutecznie wzruszać i uzmysławiają pojęcia dobra i zła, a zawarty w nich morał, jak busola, podpowiada, jak dokonywać wyborów i jakie mogą być ich konsekwencje. Innymi słowy – bajka może być doskonałym narzędziem do wieloaspektowego rozwoju psychospołecznego dziecka – zapowiadają organizatorzy.

Wakacyjne spotkania upływać będą pod znakiem bajek polskich autorów. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się 27 czerwca o godz. 12.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie przy placu Jana Pawła II (kolejne odbędą się również w tym miejscu). Dzieci usłyszą bajkę „Piotrek piekarz” Pawła Beręsewicza. Po bajce, dzieci wykonają chleb z masy solnej i ozdobią go dziecięcymi skarbami.

Oto pełna lista wakacyjnych lektur:

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “W czwartek początek cyklu „Wakacyjnych czytanek”!”

  1. Kk pisze:

    A gdzie to będzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe