Tańczą i odnoszą sukcesy

Michałowice

Tancerki z Klubu Sportowego Zdrowie w Michałowicach ciężko trenują i prezentują swoje umiejętności w wojewódzkich oraz ogólnopolskich turniejach. Z jakim efektem? – Zawsze coś przywożą – mówi Jarosław Gajek, prezes klubu.

Pod okiem Doroty Jastrzębskiej-Sabały w michałowickim klubie trenuje pięć grup: Sqładzik maluszki, Sqładzik mini, Sqładzik, Sqład, Sqładowisko. Dziewczynki przychodzą na zajęcia i pokonują kolejne szczeble kariery. Taniec staje się dla nich pasją. Widać ustawiczny rozwój tancerek, które zdobywają miejsca na podium i wyróżnienia na licznych turniejach, a także swoimi występami uświetniają imprezy okolicznościowe.

W ostatnim czasie klub z Michałowic przywiózł kilka cennych nagród. Sqładzik zajął drugie miejsce, a Sqład trzecie w XI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych Suchedniów 2016. Tancerki z Michałowic zaprezentowały się także na XV Mazowieckim Festiwali Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA. Grupa Sqładzik wywalczyła drugie, a Sqład trzecie miejsce.

Taniec na dobre zakorzenił się w klubie. – Czasami śmieję się, że taniec zdominował inne dyscypliny. Cieszy, że tancerki jeżdżą na turnieje wojewódzkie i ogólnopolskie. Zawsze coś przywożą. Rozwijają się pod okiem pani Doroty, która jest naszym choreografem. Zaczynała u nas, a teraz uczy – wyjaśnia Jarosław Gajek, prezes Klubu Sportowego Zdrowie.

Dla wielu dziewczynek taniec okazuje się ciekawą przygodą. – Zaczynają jako 6-latki, przychodzą na zajęcia i chcą się rozwijać, aby dostać się do starszej grupy. W naszym klubie jest około 100 tancerek – podaje Gajek.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe