Szykuje się otwarcie „Przystanku Pruszków”

Wydarzenie

W zmodernizowanym budynku pruszkowskiego dworca PKP powstała przestrzeń dla mieszkańców i kultury. W najbliższy piątek nastąpi uroczyste otwarcie „Przystanku Pruszków”.

Zabytkowy budynek pruszkowskiego dworca od niedawna znów jest wizytówką miasta. Mieszczą się w nim punkty handlowe, usługowe, poczekalnia, a teraz znajdzie się tam miejsce dla działalności kulturalnej i aktywności mieszkańców. – Będzie to miejsce, w którym pruszkowianie będą mogli wspólnie, aktywnie i pomysłowo spędzać czas. To właśnie tutaj swoje miejsce będzie miał Dział Pruscovianów, jako filia Książnicy Pruszkowskiej, tu również powstawać będzie Kronika Dnia Codziennego Pruszkowa. Ponadto w „Przystanku Pruszków” znajdują się pomieszczenia biurowe, którymi będą dysponować organizacje pozarządowe. Sala konferencyjna to kolejne pomieszczenie, z którego korzystać mogą mieszkańcy. Sala po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji będzie do Państwa dyspozycji – zapewniają pruszkowscy urzędnicy.

„Przystanek Pruszków” będzie miał jeszcze jedną zaletę. Swoje miejsce znajdzie tam oddział kancelarii urzędu miasta i punkt podawczy. To spore udogodnienie. Dokumenty będzie można składać tam, bez potrzeby odwiedzania siedziby magistratu przy ul. Kraszewskiego.

Uroczyste otwarcie w najbliższy piątek, 31 stycznia, o godz. 16.00. W programie m.in.: koncert chóru ze Szkoły Podstawowej nr 10, wykład Mirosława Wawrzyńskiego o życiu społecznym Pruszkowa, otwarta dyskusja „Porozmawiajmy o Pruszkowie – kultura” oraz słodka niespodzianka.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 27

27 odpowiedzi na “Szykuje się otwarcie „Przystanku Pruszków””

 1. Martyna pisze:

  Siedziba tylko dla seniorów z Rady Miejskiej Seniorów. Dla zainteresowanych do wynajęcia jest sala konferencyjna. W jakich godzinach cała ta siedziba będzie czynna? Czy dla ludzi pracujących, którzy z Warszawy wracają co dzień do domu 17- 18 -19? A jak w soboty?

 2. Anonim pisze:

  3 .ii.2020 Czy Koło E merytow i Rencistow nr. 6 Z UL. Stalowej ,rowniez moze się cieszyć z przydziału pomieszczeń w tym nowym miejscu ?

 3. Pruszkowianka pisze:

  Zabytkowy budynek może i jest wizytówka, ale już rozdeptany, błotnisty ugór służący za dojście do przejścia podziemnego na pewno taką wizytówką nie jest…

 4. Martyna pisze:

  Popieram !!! Komentarz jakich mało. Potrzebne takie poglądy u większości obywateli w Polsce i wśród mieszkańców Pruszkowa również!!!

 5. Kolos pisze:

  Świętujmy BREXIT, przygotowujmy POLEXIT. Zostawić tę zgniłą, lewacką unię, pokalanie poczęty pomiot szatana i naćpanej ekolożki-weganki. Polska jako spadkobierca Imperium Jagiellonów powinna wspierać Trójmorze.

 6. pruszkowianka pisze:

  Na dworcu kolejna Filia biblioteki. Tylko historia Pruszkowa może być ciekawie.

 7. ktv pisze:

  przed remontem odwiedził mnie kolega przyjechał z Warszwiny pkpem.
  Odbierałem go z dworca a on stwierdził:
  ” jedźmy szybciej muszę się napić bo większego hardkoru niż dworzec w Pruszkowie ze 30 lat nie widziałem…
  kurtyna

  • Ola pisze:

   Przykro czytać to co piszesz, bo budynek jest super. Wiekszosc stacji w kierunku skierniewic jest z tego rodzaju. Super, ze odnowiony a nie nowy oszklony moloch postawiony za miliony.

 8. Anonim pisze:

  Jak na tym dworcowym przystanku zmuszona jestem czekać na miejski autobus około godziny, to i zmuszona jestem skorzystać z toalety – wstyd i hańba jest taki brud jakby ta toaleta została z tamtej epoki.

 9. Realista Polak pisze:

  Niechce krytykowac ale cos mi tu smierdzi, na dworcu jest ponad 20 wyswietlaczy, Warszawa Zachodnia nie ma tyle monitorow,a tam jest kilka peronow a nie jeden, kto to zatwierdził i kto przytulił hajs ?

 10. MJP pisze:

  To już chyba drugie otwarcie prawda? Pis PRL BIS. Szkoda ,że nikt nie wpadł na pomysł zrobienia drugiego peronu od strony miasta

 11. Kerim pisze:

  O tej godzinie to jeszcze jestem w pracy. Dla kogo włodarze naszego miasta urządzili te huczne otwarcie ?
  Chyba dla siebie i zaproszonych gości.

 12. Radek WSC pisze:

  W Sochaczewie też odnowiono Dworzec ! I tez jest piękny !!!

 13. Seba pisze:

  Bravo PO !!! Wy tworzyliscie a Pisiory niszcza ! ;(

 14. wmg24 pisze:

  W Pruszkowie jest STACJA kolejowa , a nie PRZYSTANEK. Budynek natomiast to DWORZEC KOLEJOWY, więc o jakim przystanku Pruszków jest mowa. Przystanek w Pruszkowie to „Przystanek Pruszków WKD”, albo przystanki autobusowe.

 15. Gość Niedzielny pisze:

  Będziemy otwierać na nowo przed każdymi wyborami? Ciekawe kogo tym razem zaproszą….

 16. Jaro pisze:

  Dziękujemy Ci Platformo Obywatelska za tą wspaniałą inwestycje, gdyby nie pis już dawno by było oddane. Duda OUT

 17. Gość pisze:

  Po wyjściu z przejścia podziemnego po lewej stronie dworca jest wielkie błoto i tylko około 1m chodnika.
  Nie wiem do kogo ten teren należy, ale przejście suchą stopą jest bardzo wąskie o estetyce nie wspominając.
  Może redakcja rozpozna temat i zgłosi komu trzeba??

  • Peyter pisze:

   Dokładnie. Wygląda na to, że jedna ekipa remontowała dworzec i zrobiła chodnik przy dworcu. Druga ekipa zrobiła tunel i peron. Natomiast został pas ziemi niczyjej, o której chyba zapomnieli w przegargach.

 18. KK pisze:

  Zapowiada się ciekawie, interesująco i praktycznie.
  Ciekawe jaka będzie rzeczywistość.

 19. paca pisze:

  Kolejne otwarcie. Brawo. Pozytywnych wydarzeń nigdy dość. Znowu wstęga, kilku Pisierów, Makowa Panienka i wianuszek. A może nowa tradycja ? Zaprosić dżentelmena celebrytę pana Słowika ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły