Święto kolorów wraca do Pruszkowa

Pruszków

Dwa lata temu w Pruszkowie po raz pierwszy zorganizowano Festiwal Holi, czyi święto kolorów. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę! W zeszłym roku z uwagi na pandemię imprezę odwołano. Ale w tym roku Pruszków znów wypełni się kolorami

Czy jest święto Holi? To hinduistyczne święto radości i wiosny. Obchodzi się je przede wszystkim w Indiach oraz Nepalu i innych regionach świata, głównie wśród Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Święto rozpoczyna się przy ognisku Holika, gdzie ludzie zbierają się żeby śpiewać i tańczyć. Następnego dnia rano odbywa się karnawał kolorów, uczestnicy odgrywają pościg polegający na wzajemnym obrzucaniu się kolorowym proszkiem i wylewaniu na siebie kolorowych farb z wodą, podobnie jak podczas polskiego śmigusa-dyngusa.

Święto Holi ze względu na swój radosny charakter zyskało popularność na całym świecie. Obchodzi się je m.in. w Azji czy Europie. I nie ma się co dziwić. Frajdę z obsypywania się kolorowymi proszkami mają zarówno duzi, jak i mali.

Pierwsza edycja holi okazała się strzałem w dziesiątkę! Na terenie przy studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej bawiło się wielu mieszkańców Pruszkowa. Impreza okazała się świetnym pomysłem na spędzenie rodzinnego popołudnia.

Dla wszystkich miłośników Festiwalu Kolorów w Pruszkowie mamy dobrą informację. Impreza obędzie się również w tym roku! Na festiwalu widzimy się już 25 czerwca w godzinach 14.00 – 19.00 przy ul. Lipowej w rejonie studni oligoceńskiej. Ze względów bezpieczeństwa na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków.

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Święto kolorów wraca do Pruszkowa”

 1. Ktos pisze:

  A ile kosztuje taki jeden proszek?

 2. obecna... pisze:

  Póki co święto kolorów mamy przy wylocie z Pruszkowa ,na Wojska Polskiego ,fekalia ,smród
  ,że oddychać nie można i trwa to już od miesiąca…w XXI wieku nie potrafią prawidłowo zrobić kanalizacji..
  .takie to kwiatki

 3. Starszy wilku pisze:

  W końcu coś dla wszystkich. W Warszawie takie święta dla społeczności LGBT są częściej. Podoba mi się podejście nowefo prezydenta Makucha. Poprzedni prezydent PIS-owski Starzyński był mało tolerancyjny w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły