Staw się na wezwanie Odyna i odkryj tajemnicę wikingów

Pruszków

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie zaprasza wszystkich na wyjątkowy cykl spotkań i warsztatów. Będzie to okazja do poznania tajemniczego świata wikingów.

Legendy o wikingach pasjonują wiele osób. I nie ma się co dziwić bowiem ci skandynawscy wojownicy budzili strach i grozę. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckie postanowiło przybliżyć nieco zwyczaje Wikingów. W tym celu zorganizowany zostanie cykl spotkań online oraz warsztatowych zajęć stacjonarnych, w trakcie których poznamy stroje, wierzeń, kuchnie oraz techniki walki wikingów.

Cykl rozpocznie się 22 stycznia od spotkania online dla młodzieży i dorosłych „Przodkowie Wikingów”. Co możemy powiedzieć o ludach zamieszkujących Skandynawię przed wikingami> Jak wyglądała kultura ich przodków w epoce brązu i epoce żelaza? W jaki sposób wikińskie plemiona z ciemnej zimnej północy zdominowały Europę na blisko 300 lat? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskacie w trakcie spotkania.

Zajęcia, zarówno online, jak i stacjonarne, zawsze będą rozpoczynać się o godz. 11.00. Żeby w nich uczestniczyć, będzie trzeba się zapisać, wysyłając e-mail z datą spotkania w tytule wiadomości na adres: lekcjeonline.mshm@gmail.com lub telefonicznie: 882 467 823.

Uwaga! W przypadku zajęć online zgłoszenia przyjmowane są najwcześniej na dwa tygodnie przed spotkaniem, najpóźniej – godzinę przed. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.