Spotkanie z Denisem Urubko

Spotkanie

Grodziską Mediatekę odwiedzi Denis Urubko, światowej sławy himalaista, postać niezwykle ciekawa, ale też niepozbawiona kontrowersji. Spotkanie już 14 marca.

Denis Urubko to postać znana nie tylko w środowisku himalaistów i miłośników wypraw w góry wysokie. Cała Polska usłyszała o nim rok temu, kiedy wspólnie z Adamem Bieleckim ruszyli na ratunek Tomkowi Mackiewiczowi i Elisabeth Revol, którzy utknęli na Nanga Parbat. Francuzkę szczęśliwie udało się sprowadzić na dół. „Czapkins” czyli Tomasz Mackiewicz, został niestety na górze.

Mimo, że akcja nie zakończyła się pełnym sukcesem, zarówno Denis Urubko jak i Adam Bielecki uznani zostali za bohaterów. I trudno się dziwić, w rekordowym tempie pokonali niemal pionową ścianę Nanga Parbat, aby uratować życie Revol. Nie jest też tajemnicą, że podejmując tak duży wysiłek dobrowolnie pożegnali się z możliwością skutecznego ataku na K2, a to był główny powód ich obecności w Karakorum.

Głośno o Denisie Urubko zrobiło się też chwilę później. Pod koniec lutego ubiegłego roku, nadal będąc częścią polskiej ekspedycji na K2, wspinacz podjął próbę samodzielnego ataku na K2. Swojej decyzji nie konsultował z kierownictwem wyprawy, o co część uczestników miało do niego duże pretensje. Jaki był powód takiego kroku? O to będzie można zapytać Denisa Urubko osobiście podczas spotkania w grodziskiej Mediatece.

Będzie ono połączone z wystawą sprzętu wspinaczkowego, wykorzystywanego podczas górskich wypraw trekkingowych i wspinaczkowych w Tatrach i Alpach „Grodzisk PONAD Chmurami” – projektu Mariusza Smysło i Piotra Laskowskiego.

Początek spotkania w czwartek, 14 marca, o godz. 18.00. Sala wielofunkcyjna Mediateki przy ul. 3 Maja 57

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11357

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8930

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8414

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7282

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5746