Spotkanie z Miłką Raulin, zdobywczynią Korony Ziemi

Spotkanie

Grodziska biblioteka publiczna zaprasza na bardzo ciekawe spotkanie. O swojej książce opowie Miłka Raulin, dziesiąta i najmłodsza Polka z Koroną Ziemi.

To kontynuacja Literackich Spotkań na Szczycie. W ubiegłym roku Grodzisk odwiedził Denis Urubko, teraz będzie okazja aby porozmawiać z Miłką Raulin. To szczęśliwa mama trzynastoletniego Jeremiego, wierzącą, że gdy zostaje się rodzicem nie trzeba rezygnować ze swoich pasji. Z wykształcenia i zawodu magister trakcji elektrycznej. Z zamiłowania podróżniczka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa (pilot III klasy szybowcowej) i motocrossu. Od 2019 roku taternik, fundatorka i prezes Fundacji Wykrzyknik przeciwdziałającej mobbingowi i dyskryminacji.

W maju 2018 roku została dziesiątą i najmłodszą Polką z Koroną Ziemi, a tym samym pierwszą Gdynianką i Kaszubką. W 2018 roku pojawiła się jej debiutancka książka pt. „Siła Marzeń czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi”, za którą otrzymała Nagrodę Magellana za najlepszą publikację turystyczną roku.

Siła Marzeń – Korona Ziemi to siedmioletni projekt, który zakończył się zdobyciem Everestu w maju 2018 r., ostatniej góry w górskiej Koronie Ziemi. Siła Marzeń to opowieść o pasji do gór, podejmowaniu wyzwań i przekraczaniu granic ludzkich możliwości. To inspiracja  do niepoddawania się przeciwnościom i twardej walki do końca o to w co wierzymy.

– W trakcie prelekcji opowiem o trudnościach, które musiałam pokonać, by zdobyć Koronę Ziemi. Ale przede wszystkim opowiem ciekawostki z poszczególnych wypraw. O dzikiej Papui Zachodniej i nielegalnym przekraczaniu największej odkrywkowej kopalni złota, o wyprawie na zimną Alaskę gdzie temperatury spadają do -45 stopni C. O odległej i niedostępnej Antarktydzie, na którą dostałam się lecąc w… luku bagażowym. Oraz o ostatnim wyzwaniu jakim była wspinaczka w strefie śmierci na najwyższą górę świata Mt Everest – zapowiada Miłka Raulin.

Spotkanie odbędzie się 5 lutego o godzinie 18.00 (Mediateka, ul. 3 Maja 57) i jest współorganizowane z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.