Spacer historyczny śladami hrabiego Potulickiego

Pruszków

W sobotę w Pruszkowie odbędzie się spacer historyczny “Śladami hrabiego Potulickiego”, który poprowadzi przewodnik Jacek Duda.

Spacer ma na celu przypomnienie postaci hr. Antoniego Potulickiego oraz jego działalności w początkach istnienia Pruszkowa, prezentacja miejsc z nim związanych.

Trasa wycieczki: Pałacyk Potulickich z dawną wozownią i lodownią, Park Potulickich (historia folwarku, park w okresie międzywojennym), dom Potulickich przy ul. Kraszewskiego, dawna pierwsza pruszkowska biblioteka (obecnie stoi tu Urząd Miasta), kościół św. Kazimierza i rola hr. Potulickiego w jego fundacji, tablica poświęcona jego synowi, dalsze dzieje rodziny, figura Matki Boskiej stojąca niegdyś blisko parku, działalność TG Sokół i straży ogniowej, ul. Potulickiego (słowo o pruszkowskim przemyśle, zwłaszcza cegielni mieszczącej się dawniej na południe od miasta), ulica Kraszewskiego i Prusa, powrót do Pałacyku.

Spacer będzie wzbogacony o prezentację archiwalnych zdjęć z Pruszkowa.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się na adres e-mail: zapisywis@miasto.pruszkow.pl do 16 października 2020r.

 

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Spacer historyczny śladami hrabiego Potulickiego”

  1. pruszkowiak pisze:

    w tamtym roku było super fajane ciekawostki i bardzo dobre prowadzenie

  2. Czytelniczka pisze:

    Hallo Pruszkowiacy ?

  3. Gość pisze:

    Byłem Rok Temu Super Wydarzenie. Szkoda Że Jest Organizm W Czasie Epidemii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły