Rodzinny Piknik pełen atrakcji

Falenty

Żywe muzeum, gra rodzinna, warsztaty tańców dawnych – to tylko niektóre z atrakcji Rodzinnego Pikniku Patriotycznego, który odbędzie się 23 kwietnia w Falentach. To ciekawa propozycja na sobotnie popołudnie.

W Falentach będzie można przenieść się w czasie. Na imprezie pojawi się wojsko napoleońskie. Dokładnie 207 lat temu miała miejsce bitwa pod Raszynem, gdzie zmierzyły się wojska polskie i saskie z korpusem wojsk austriackich. Mieszkańcy gminy Raszyn upamiętnią tamte wydarzenia.

Na terenie parku i pałacu Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach atrakcji nie zabraknie. Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00. Nudzić na pewno nie będą się pasjonaci historii, a także chcący spędzić w ciekawy sposób sobotnie popołudnie. Warto zabrać ze sobą wszystkich domowników i spróbować sił w grze rodzinnej „z wizytą u XIX-wiecznych rzemieślników”. Uczestnicy odwiedzą warsztat praczki, zakład wyrobu kafli czy też kuźnię. Zatem będzie okazja, aby zobaczyć jak kiedyś wyglądała praca rzemieślników. Jednak na tym nie koniec. Organizatorzy przygotowali zadania, których rozwiązanie otworzy drzwi do staropolskiej kuchni, gdzie nie zabraknie smakołyków. Nadarza się okazja, aby poznać przysmaki z XIX-wiecznego stołu. Nie można jej przegapić.

Podczas pikniku nudzić nie powinny się dzieci. W bajkowy świat najmłodszych przeniesie Michał Malinowski, który potrafi opowiadać niezwykle interesujące historie. Dzieci spotkają się także z bajkostworami. Do abstrakcyjnego myślenia pobudzać będą bajkowe klocki MuBaBaO, dzięki którym pociechy stworzą abstrakcyjne budowle.

W Falentach będzie można nauczyć się poloneza, kontredansa oraz innych tańców wykonywanych podczas pałacowych balów. Dla miłośników muzyki przygotowano koncert „Pieśni” w wykonaniu Grażyny Mądroch. Gdy uczestników dopadnie głód będą mogli skosztować grochówki w zacnym towarzystwie. Do stołu zasiądą żołnierze napoleońscy. Planowane są także warsztaty plastyczne i zajęcia z rękodzieła.

Rodzinny Piknik Patriotyczny Raszyn 2016 odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia, na terenie ITP w Falentach przy Alei Hrabskiej 3. Początek o godzinie 12.00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.