Raszyn wczoraj, dziś i jutro – ciekawe spotkanie o historii gminy

Raszyn

20 lutego w Centrum Kultury Raszyn odbędzie się wydarzenie dotyczące dawnych dziejów gminy. Zaprezentowany zostanie album zdjęciowy, komiks dla dzieci oraz film. Dopełnieniem wieczoru będzie koncert Ilony Perz-Golki.

Tego dnia mieszkańcy będą mogli przyjrzeć się albumowi „Historie mieszkańców Raszyna, Falent i okolic”. To okazja do tego, aby porównać dzisiejsze ulice i zabudowania z tym co uwieczniono na fotografiach z dawnych lat. Dla dzieci przygotowano przyjazną formę obcowania z historią gminy Raszyn, czyli komiks pn. „Bitwa pod Raszynem 1809 – chwała polskiego oręża”. Warto będzie też obejrzeć film „Raszyn wczoraj, dziś i jutro”. O czym będzie on opowiadał? Tego dowiecie się podczas seansu.

Wieczór uświetni koncert Ilony Perz-Golka – YLO Violin, absolwentki Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a także Konserwatorium Hogeschool w Enschede w Holandii. – Skrzypce towarzyszyły jej przez całe życie: od momentu rozpoczęcia edukacji w wieku 7 lat, poprzez liczne koncerty pracując w Filharmonii Sudeckiej, wyjeżdżając na zagraniczne kontrakty z „Operą Warszawską” do Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Luxemburgu. Koncertując z Kwartetem smyczkowym zwiedziła Amerykę Północną (USA, Kanadę) i Wyspy Karaibskie. W 2008 roku rozpoczęła swą przygodę ze skrzypcami elektrycznymi, grając muzykę rozrywkową i współpracując ze znanymi kompozytorami i Dj-ami – opisują organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się 20 lutego o godz. 19.00 w Centrum Kultury Raszyn przy al. Krakowskiej 29A.

Bezpłatne wejściówki do pobrania na portalu biletyna.pl oraz w recepcji CKR

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.