Podziękowania za plony w Nadarzynie

Nadarzyn

Przełom sierpnia i września to czas, kiedy gminy obchodzą dożynki. Nie inaczej będzie 27 sierpnia w Parku w Młochowie. Jednak nie będą to dożynki w klasycznej formule

Nadarzyn to gmina wiejska, jednak na jej terenie pozostało jedynie kilkunastu rolników czynnie pracujących w gospodarstwach. Mimo to co roku kultywuje się tradycję podziękowania za plony

Jakie atrakcje zaplanowano na niedzielne popołudnie? Obchody rozpocznie o 12.15 msza św. dziękczynna z poświęceniem plonów i chleba. O 13.30 zostaną wręczone dyplomy za wieńce dożynkowe. Następnie przewidziano mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będą dmuchańce, kucyki, wata cukrowa, a także pyszności od Koła Gospodyń Wiejskich w Młochowie oraz produkty lokalnych wytwórców. Do tego kuchnia strażacka, pokaz młócenia zboża i produkty lokalnych wytwórców.

Od godz. 14.00 odbędzie się część muzyczna. Najpierw wystąpi Orkiestra OSP Nadarzyn, a o 16.00 – ostatni koncert w cyklu „ZaPARKuj w Młochowie”.

To wszystko już 27 sierpnia w Parku w Młochowie. Wybieracie się?

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.