Piosenki Osieckiej w Regułach

Reguły

Nie lada atrakcja dla miłośników twórczości Agnieszki Osieckiej. 18 maja w Regułach odbędzie się koncert piosenek wybitnej pisarki pt. „Byle nie o miłości”.

Przez lata twórczość Agnieszki Osieckie spotykała się z ogromnym uznaniem. Pisarka zmarła 20 lat temu, jednak pamięć o niej nadal jest żywa. Świadczą o tym pomniki w wielu miastach, a także szkoły, które noszą imię poetki. Osiecka napisała wiele książek m.in. „Zabiłam ptaka w locie”, „Czarna wiewiórka” czy „Rozmowy w tańcu”. W swojej twórczości poświęcała uwagę sztuce teatralnej. 

Agnieszka Osiecka napisała blisko 2000 piosenek, które śpiewali znani artyści. Wiele z tych utworów nadal śmiało można określić mianem hitów. Wśród nich należy wymienić takie piosenki jak: „Niech żyje bal” czy „Małgośka” w wykonaniu Maryli Rodowicz, „Wieczór na dworcu w Kansas City” Skaldów czy „Mechaniczna lalka” Violetty Villas. Osiecka tworzyła również teksty do piosenek filmowych. 

Bogaty dorobek artystki będzie można poznać  w sali multimedialnej urzędu gminy Michałowice w Regułach. 18 maja o 19.30 zaplanowano koncert piosenek Agnieszki Osieckiej pt. „Byle nie o miłości”. Umiejętności wokalne zaprezentuje Nula Stankiewicz, towarzyszyć jej będą Andrzej Jagodziński i Janusz Strobel.

Wejściówki na koncert można rezerwować od 15 maja pod adresem koncert@michalowice.pl, telefonicznie 22 350 91 43 bądź osobiście w urzędzie gminy. Jedna osobie przysługuje możliwość otrzymania dwóch biletów.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.