Otwarte Ogrody zapraszają

Region

W najbliższy weekend w Podkowie Leśnej odbędzie się XII już Festiwal Otwarte Ogrody. W bogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie.

To wyjątkowa impreza, wpisująca się w kameralny i urokliwy klimat miast-ogrodów. W odróżnieniu od większości letnich atrakcji w naszym regionie nie ma tam wielkiej sceny i wielkiego hałasu, lecz spotkania w przytulnej scenerii ogrodów, które użyczają z tej okazji sami mieszkańcy.

W tym roku w zielonym zaciszu willi i domów zaplanowano rozmaite warszaty, dyskusje z ciekawymi gośćmi, wystawy, recitale, spektakle i potańcówki. W Podkowie będzie można obejrzeć m.in. występ międzypokoleniowej grupy Kiosk Ruchu, wziąć udział w spacerze z Klubem Jeździeckim i po terenie Stawiska, własnoręcznie wykonać pachnące mydełka i… samkowite cukierki. Do tego koncerty, spotkania z gośćmi z zagranicy.

Początek Festiwalu w piątek, 2 czerwca o godz. 17.00. Zakończenie w niedzielę o godz. 19.30 potańcówką na dechach z DJ Wiką i Panem Foggiem w Pałacyku Kasyno. Pełny program podkowiańskiej odsłony Festiwalu dostępny jest tu

Tydzień później, w weekend 9-11 czerwca, otwarte zostaną podwoje ogrodów w Milanówku. – Tegoroczny Festiwal to cały wachlarz interesujących wydarzeń kulturalnych. Podczas weekendu zwiedzą państwo wystawy milanowskich artystów, usłyszą wspaniałe koncerty, m.in. francuskie szlagiery, muzykę in crudo i arie operowe. W sobotę odbędzie się spotkanie filozoficzne, gdzie zagości prof. Jadwiga Staniszkis. W pracowni kreatywnej „Kurnik” Milanowska Rada Młodzieżowa otworzy strefę młodych, a od 16.00 zapraszamy na różnorodne artystyczne działania do ogrodu w Willi Waleria. Sobotni wieczór będzie obfitował w wokalne doznania równie w L’amour Maison, w willi Emanów czy podczas „Nocy w Ogrodzie”. W niedzielę odbędzie się giełda projektów makiet, w ramach konkursu Milanówek Moich Marzeń. Lokalne organizacje pozarządowe przygotowały ciekawe propozycje dla dzieci i młodzieży. Literacki-muzycznym ogrodem Miejskiej Biblioteki Publicznej poświęconej twórczości Wojciecha Młynarskiego zakończymy XII Festiwal Otwarte Ogrody – zaznaczają organizatorzy.

Program Festiwalu w Milanówku dostępny jest tu.

W tym samym terminie swoje ogrody otworzy Brwinów. W programie m.in. koncert gitarowy, opera wśród zieleni  i plenerowy breakfast po amerykańsku. Szczegóły można znaleźć tu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe