Moc weekendowych imprez w regionie

Region

Nadchodzący weekend obfituje w szereg imprez kulturalnych w naszym regionie. Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po wydarzeniach w okolicy.

Stolicą imprez w sobotę będzie oczywiście Pruszków. Tu szykują się dwa duże festyny. Pierwszy z nich to „Lato, lato, lato czeka…” na terenie Parku Żwirowisko (ul. Antka). Od godz. 10.00 scenę opanują przedszkolaki i tancerze z zespołu Pruszkowiacy i Dance Imperium. Późnym popołudniem (godz. 17.30) ruszą koncerty hip-hopowe. Na scenie zobaczymy B.R.O, SB Mafija oraz O.S.T.R. 

Drugi festyn odbędzie się w Parku Kościuszki. Tu impreza wystartuje w samo południe. Swoje talenty zaprezentują młodzi artyści, muzycy i tancerze. Od 14.30 ruszą koncerty. Na scenie pojawią się Orkiestra Dęta Pruszkowianka, Leszcze i Arka Noego. 

Atrakcji nie zabraknie w Grodzisku. W sobotę w Parku Skarbków przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych mieszkańców w ramach Cyrkowego Dnia Dziecka. Oprócz dmuchańców, warsztatów i zabawy będzie można podziwiać pokaz motocykli z klubu White Arrows. 

W sobotę w Grodzisku odbędzie się również charytatywny festiwal disco polo. Gramy dla Marcina i Mariusza, których mama tragicznie zginęła w 2015 r. Na scenie zobaczymy m.in. zespół Boys, D-Bomb, Dennis, Fanatic, Bartka Wronę i wielu innych. Start imprezy o 13.30 ul. Sportowa 29. Wstęp 10 zł. 

Natomiast w sobotę 3 czerwca (godz. 11.00) w Piastowie na stadionie miejskim wystartuje Dzień Dziecka połączony ze zbiórką pieniędzy na leczenie Ani Ługowskiej. W programie dmuchane zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa i inne. Tego dnia dla najmłodszych popcorn i wata cukrowa za darmo. Dzień zakończy dyskoteka.

Dzień Dziecka w niedzielę będzie można świętować również w Regułach. Strefa reakcji wypełni się atrakcjami dla najmłodszych. Będą gry retro, szczudlarze, warsztaty robienia gniotków, mega twister i szereg innych atrakcji. 
Na 4 czerwca przygotowano również imprezy w Raszynie. Piknik wystartuje w parku w Raszynie o godz. 15.00. W programie pokaz iluzjonisty, sztuczki cyrkowe, taniec z wachlarzami, pokazy taneczne i występy dzieci z raszyńskich przedszkoli. 

Wcześniej, bo już w piątek impreza z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w Wolicy (ul. Przedszkolna 2). Start imprezy o godz. 15.00. Pierwszą atrakcją będzie przedstawienie „Kot w butach” w wykonaniu… rodziców. Co jeszcze przygotowali organizatorzy? Dla ciekawskich Junior Odkrywca przeprowadzi szereg eksperymentów m.in. wulkany z piany. Chętni skorzystają z kącików tematycznych – wiem co jem, spot to zdrowie oraz z kącika plastycznego. Nie zabraknie konkursów, zawodów i zabawy. Głodni będą mogli zjeść kiełbaski z grilla. 

Przypominamy, że w nocy z 3 na 4 czerwca szereg ciekawych wydarzeń przygotowują biblioteki w naszym regionie z okazji „Nocy Bibliotek”. Listę atrakcji znajdziecie na stronach internetowych placówek.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.