Kolędy w wykonaniu Chóru Filharmonii Narodowej

Pruszków

Pozostając w świątecznym klimacie władze powiatu pruszkowskiego zapraszają na niezwykły koncert kolęd w wykonaniu Chóru Filharmonii Narodowej.

Najpiękniejsze polskie kolędy zabrzmią w niedzielę, 20 stycznia, o godz. 19.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie, przy ul. Helenowskiej 3. Wykonają go artyści z Chóru Filharmonii Narodowej, jednego z najbardziej uznanych zespołów artystycznych tego typu.

Chór rozpoczął swoją działalność w połowie lat 50. ubiegłego wieku. Od początku istnienia cieszy się dużą renomą w kraju i zagranicą. Zespół koncertował w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Islandii, Izraelu, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Turcji, na Litwie, Łotwie, we Francji i Włoszech, a ostatnio, w maju 2015 roku wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej brał udział w tournée koncertowym w Wielkiej Brytanii. Zapraszany jest również na wspólne koncerty przez takie orkiestry jak Filharmonicy Berlińscy i Monachijscy, Berlińska Orkiestra Radiowa, Orkiestra RIAS, Bamberger Symphoniker, Orkiestry Symfoniczne w Tel Awiwie i Jerozolimie, Orkiestra Akademii Santa Cecilia w Rzymie, Orkiestra Opery w Brukseli, Orkiestra Symfoniczna w Palermo, Orkiestra mediolańskiej La Scali.

Od 2017 r. Chórem kieruje Bartosz Michałowski. Pod jego batutą i przy akompaniamencie Ewy Wilczyńskiej zespół wystąpi w Pruszkowie. Wstęp na koncert jest wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.