II Międzynarodowy Festiwal Pieśni Legionowej w Pruszkowie

Pruszków

Pieśni legionowe to utwory, które niezaprzeczalnie łączą się z naszą historią. Powstawały spontanicznie, w czasie marszu, bitwy, w okopach czy na kwaterach. Już 16 i 17 września odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Pieśni Legionowej.

Pruszkowskie wydarzenie to kontynuacja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej. Edycja międzynarodowa odbędzie się po raz drugi (krajowy konkurs miał już 5 odsłon).

Dyrektorem i pomysłodawcą imprezy jest Wojciech Bardowski. W tym konkursie wokalnym wezmą udział soliści – śpiewacy, piosenkarze, wokaliści powyżej 16 roku życia; profesjonaliści i amatorzy – zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Wielki Finał festiwalu zorganizowany będzie przez Impresariat Artystyczny Wojciecha Bardowskiego oraz Prezydenta Miasta Pruszkowa Pawła Makucha. Wydarzenie swoim patronatem honorowym objęła Bożena Żelazowska – Poseł na Sejm RP.

Należy pamiętać, że Festiwal Pieśni Legionowej to przede wszystkim konkurs, w którym czekają na wygranych nie lada nagrody.

Dla laureatów przewidziano:

– Grand Prix 10 000 zł,
– II miejsce 5 000 zł,
– III miejsce 3 000 zł,
– 2 nagrody specjalne po 2000 zł i 2 nagrody specjalne po 1000 zł.

W eliminacjach można wygrać:

I miejsce 1000 zł,
II miejsce 800 zł,
III miejsce 500 zł
dyplomy i wyróżnienia.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 16 września o godz. 11.00 w sali audytoryjnej Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Koncert Galowy zaplanowano na następny dzień, 17 września o godz. 17.00, także w sali audytoryjnej CKiS. Na przesłuchania i koncert galowy wstęp jest wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.