„Egzamin” w Pruszkowskim Klubie Filmowym

Pruszków

Szukacie ciekawego pomysłu na spędzenie sobotniego wieczoru? Jesteście miłośnikami europejskiego kina? Jeśli tak to koniecznie zapoznajcie się z propozycją Pruszkowskiego Klubu Filmowego.

Tym razem na ekranie zobaczymy belgijsko-francusko-rumiński dramat „Egzamin” w reżyserii Cristiana Mungiu. Film przedstawia losy lekarza Romea Aldei i jego córki. Ta w przededniu egzaminu maturalnego zostaje napadnięta i prawie zgwałcona. Zatroskany ojciec boi się o wynik matury. A ten według Romeo jest przepustką do lepszego świata – prestiżowego stypendium na studia w Londynie.

Romeo chcąc zadbać o dobry wynik matury postanawia wejść w niezbyt wygodny układ z dawnym przyjacielem z dzieciństwa, komendantem miejscowej policji z „wtykami” w komisjach maturalnych. W zamian oferuje przyspieszenie operacji wuja jednego z podwładnych komendanta. Jednak nie jest to przysłowiowa „przysługa za przysługę”. Romeo wpada w siatkę nepotyzmu, cichych układów i pozornie niezobowiązujących aktów lojalności. Jak skończy się ta historia?

Jeśli zainteresowała Was ta historia to koniecznie wybierzcie się na seans Pruszkowskiego Klubu Filmowego, który zaplanowano na 11 marca na godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Kamyk”. Organizatorem seansu jest Stowarzyszenie Forum Pruszków

Start: 11 marca (sobota), godz. 18.00.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie, ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5.

Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy