Dzień Strażaka w Pruszkowie już dziś

Pruszków

Wiele dzieci na pytanie „kim chcesz zostać w przyszłości” odpowiada „strażakiem!”. Ratują ludzi, zwierzęta, gaszą pożary, nierzadko organizują akcje charytatywne. Pruszkowscy strażacy już niebawem będą obchodzić swój dzień.

Już 21 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie odbędzie się Powiatowy Dzień Strażaka. To wyjątkowe święto, tym bardziej, że w tym roku przypada trzydziestolecie Państwowej Straży Pożarnej.

Obchody rozpoczną się o godz. 10.00 uroczystym apelem z okazji Dnia Strażaka. Wówczas zostaną wręczone odznaczenia, awanse i wyróżnienia. Odbędzie się także poświęcenie nowego samochodu operacyjnego oraz będzie można wysłuchać okolicznościowych przemówień.

Po apelu, od godz. 11.00 strażacy zapraszają na piknik strażacki pod tytułem „30 lat minęło…”. Czeka na nas, m. in. prezentacja pojazdów i sprzętu pożarniczego, degustacja strażackiej grochówki i wiele innych atrakcji.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.