Chcieliśmy być wolni…

Pruszków

W piątek 23 lutego o godz. 18.00 gościem Muzeum Dulag 121 będzie dr Paweł Ukielski – zastępca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, współautor książki „Chcieliśmy być wolni…”. Podczas swojego wykładu dr Ukielski przedstawi szerokie tło Powstania Warszawskiego.

Jak zmieniały się plany Polskiego Państwa Podziemnego podczas okupacji? Kiedy i dlaczego zapadła decyzja, że w ramach akcji „Burza” Powstanie wybuchnie również w Warszawie? Kiedy i jak zmianie ulegała sytuacja Polski na arenie międzynarodowej i jakie stanowisko świat zajmował wobec Powstania Warszawskiego? Dlaczego rzeź Woli można określić mianem ludobójstwa? Jak funkcjonowało państwo polskie w powstańczej Warszawie? Co robiła Armia Czerwona? Dlaczego Warszawa została w tak olbrzymim stopniu zburzona?

Na te i inne pytania będzie można usłyszeć odpowiedzi podczas wykładu „Chcieliśmy być wolni… – geneza i przebieg Powstania Warszawskiego”, podczas którego dr Paweł Ukielski w syntetyczny sposób przedstawi szerokie tło Powstania Warszawskiego.

Start: 23 lutego, godz. 18.00
Miejsce: Muzeum Dulag 121.
Bezpłatne wejściówki do pobrania na evenea.pl.

 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.