Biblioteka miejska w Piastowie organizuje konkursy dla czytelników

Konkurs / Piastów

Biblioteka miejska w Piastowie przyłącza się do Tygodnia Bibliotek. W ramach akcji przygotowuje konkursy dla małych i dużych czytelników.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo. Wydarzenie startuje w sobotę 8 maja. Miejska biblioteka w Piastowie organizuje akcję dla czytelników pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece i poza nią”.

Piastowska biblioteka przygotowuje dwa konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Konkurs plastyczny pod nazwą „Gdzie zabrałem swojego baśniowego przyjaciela” jest skierowany do dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Aby wziąć udział w akcji należy wykonać dowolną techniką pracę przedstawiającą postać z książki spędzającą czas w różnych miejscach na świecie, np. w Paryżu, Polsce, na wsi czy górach.

Piastowska biblioteka organizuje także konkurs fotograficzny pod nazwą „Książka w podróży”. Akcja skierowana jest do młodzieży od 16 roku życia i dorosłych. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać zdjęcie przedstawiające książkę, książki lub ebooki w różnych miejscach w Polsce i na świecie.

Wykonane prace należy dostarczyć do piątku 7 maja.

Regulamin konkursu miejskiej biblioteki publicznej w Piastowie oraz karta zgłoszeniowa tutaj.

Podczas Tygodnia Bibliotek odbędzie się gala wręczenia nagród Super Czytelnikom. To tytuł, dla osób, które wypożyczyły najwięcej książek w 2020 roku.

Tydzień Bibliotek zakończy się w sobotę 15 maja.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.