Konsultacje w sprawie zagospodarowania przestrzennego w Michałowicach

Michałowice

Mieszkańcy Michałowic zadecydują o kształcie zielonej przestrzeni ulicy Spacerowej. Zespół architektów krajobrazu we współpracy ze społecznością zaplanują ekologiczną wizytówkę Gminy.

Projekt powstaje w trosce o dobro wspólnej planety. W planie zagospodarowania przestrzennego kluczową kwestią będzie okoliczna bioróżnorodność. Projekt w założeniu projektantów ma być inspirowany naturą. W ramach przedsięwzięcia planowane są nasadzenia ozdobnych roślin i drzew, cieszących oko mieszkańców. Projektowane są także ekologiczne przestrzenie będące schronieniem dla okolicznych zwierząt i ptaków. W ramach projektu utworzone zostaną również strefy wypoczynku w otoczeniu przyjaznego i ekologicznego terenu. Plan zagospodarowania obszaru zielonego ma charakter otwarty. Każdy mieszkaniec Michałowic ma szansę na upiększenie terenów zielonych gminy w duchu ekologii.

Ze względu na rozwijającą się sytuacje epidemiczną, konsultacje odbędą się drogą elektroniczną. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 listopada 2020 roku. Mieszkańcy mogą wnosić wszelkie uwagi względem projektu za pośrednictwem strony urzędu Gminy Michałowice:

Koncepcja jest dostępna tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.