Kierowca i złodziej w jednym

Nadarzyn

Mieszkaniec gminy Nadarzyn stał się ofiarą kierowcy, który po wykonanym kursie okradł klient. Dzięki pracy policjantów z nadarzyńskiego komisariatu pokrzywdzony odzyskał swój telefon, a złodziej został zatrzymany.

Kilka dni temu do komisariatu w Nadarzynie zgłosił się mieszkaniec gminy. Z jego relacji wynikało, że został okradziony. Mężczyzna wyjaśnił, że chciał wrócić do domu i skorzystał z usług firmy przewozowej. Niestety nie mógł porozumieć się z kierowcą z powodu bariery językowej. Wykorzystał więc translator zainstalowany w telefonie. Gdy przekazał urządzenie z widomością kierowcy, ten zamiast odczytać informacje odjechał z telefonem.

– Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nadarzynie zebrali wszelkie informacje dotyczące zdarzenia, przeprowadzili szereg czynności operacyjnych, ponieważ pokrzywdzony wszelkie informacje dotyczące kontaktu z kierowcą posiadał w skradzionym przez niego telefonie – informuje asp. szt. Monika Orlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Zatrzymany 36-latek usłyszy zarzut kradzieży, za którą kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.