Jutro otwarcie nowej pływalni

Pruszków

W środę 20 marca swoją działalność rozpocznie kryta pływalnia, która powstała przy Szkole Mistrzostwa Sportowego – Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Gomulińskiego.

Budynek pływalni posiada kondygnację nadziemną i podziemną. Na kondygnacji nadziemnej znajduje się hala basenowa wraz z zapleczem oraz trybuny dla 240 osób. W obiekcie znajdują się dwie szatnie dla ok. 160 osób oraz przebieralnia dla osób z niepełnosprawnościami połączona z szatnią rodzinną. Kondygnację podziemną zajmują pomieszczenia techniczne związane z technologią uzdatniania wody basenowej, obsługą techniczną budynku oraz podłączonymi mediami. Na dachu budynku zainstalowano panele fotowoltaiczne.

Sercem pływalni jest oczywiście hala basenowa, czyli: basen pływacki (sportowy) o wymiarach 25m x 21m i głębokości od 1,35m do 2m. Dzięki dodatkowym tulejom montażowym dla uchwytu lin torowych będzie możliwość uzyskanie 10 torów pływackich po 2 m szerokości. Ponadto niecka zostanie wyposażona w podnośnik basenowy umożliwiający dostęp i korzystanie z basenu osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Dodatkiem jest tu basen do nauki pływania (rekreacyjny) o wymiarach 17m x 5m i głębokości 1,3m.

Warto zaznaczyć, że obiekt powstał głównie z myślą o uczniach SMS-LO. Ale z pływalni będą mogli korzystać również mieszkańcy.

Co ciekawe już w pierwszych dniach działania będą się tu odbywać zawody! Dlatego jeśli chcecie odwiedzić nową pływalnię to sprawdźcie w jakich godzinach będzie dostępna. Co więcej przez kilka dni wejściówki dla wszystkich będą w promocyjnej cenie – tylko 10 zł/h

Informacje na temat działania pływalni i jej dostępności znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Jutro otwarcie nowej pływalni”

  1. dsa pisze:

    nie ma multisportu, bilet tylko na godzine zamiast 75 minut, wiecznie zajęte przez zawody/szkoły – nie dzięki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11357

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8931

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8414

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7282

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5746

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16