Dworcowa i Bodycha do rozbudowy

Piastów

14 września Powiat Pruszkowski ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Dworcowej w Piastowie i ul. Bodycha w Regułach. Wiemy kto wziął udział w przetargu.

Ul. Dworcowa zaczyna się od piastowskiego wiaduktu i biegnie w stronę Reguł. Od skrzyżowania z ul. Kosewskiego przechodzi ona w ul. Bodycha. Ta ciągnie się aż do ul. Ryżowej.

Powiat pruszkowski ogłosił przetarg na przebudowę prawie 670-metrowego odcinka ul Dworcowej i Bodycha (tuż przed skrzyżowaniem z ul. Górna Droga). Co jest w planach?

W ramach zadania zostaną rozbudowane skrzyżowania z ul. Sienkiewicza i ul. Kosewskiego, rozbudowane zostaną też: jezdnia, chodniki, ścieżka pieszo-rowerowa, zjazdy publiczne i indywidualne, zatoki postojowe, pobocze i zieleniec.

Rozebrane będą też ogrodzenia, zbudowane tymczasowe i przestawione istniejące ogrodzenia betonowe. Do rozbiórki będą też garaże blaszane niezwiązane z gruntem. Ulice będą miały nową infrastrukturę: kanalizację deszczową, oświetlenie uliczne, sieć elektroenergetyczna i telekomunikacyjna.

Z przebudową ulic wiąże się także wycinka drzew kolidujących z planami. Wprowadzona będzie też nowa stała (!) organizacja ruchu.

Zamówienie dofinansowanie jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz dzięki pomocy finansowej z Gminy Michałowice i pomocy finansowej z Gminy Miasta Piastów.

Na inwestycję Powiat Pruszkowski zamierza przeznaczyć 8,85 mln zł. Do przetargu przystąpiło 6 firm, jednak wszystkie oferty znacząco przekraczają zamierzony budżet. Najniższa oferta opiewała na kwotę ponad 9,1 mln zł, a najwyższa prawie 15,9 mln zł. O decyzji i dalszych krokach w sprawie będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Dworcowa i Bodycha do rozbudowy”

 1. Piechur pisze:

  No w końcu! Bo zadanie spada z planu od przynajmniej 5 lat, a piesi niemalże wpadają pod pędzące samochody (odcinek Bodycha). A dotychczasową droga to jest droga z nazwy. Nie ma ani właściwej podbudowy, ani nawierzchni. O chodnikach to nawet trudno mówić. Po zapadnięciu zmroku to przejście z dreszczykiem emocji. A po opadach dodatkowe atrakcje taplanie w błocie. Teraz to jeszcze została zawężona z uwagi na prace (chyba przy wodociągu). Niezła wizytówka Powiatu! Brakuje 250 tys. złotych, aby rozstrzygnąć przetarg. Chyba nie ma się co zastanawiać i należy dodać środków, bo za kilka miesięcy raczej nie będzie taniej …

 2. Grzegorz pisze:

  Powiat Pruszkowski mógłby zainteresować się brakującym odcinkiem ścieżki rowerowej pomiędzy Piastowem a Ursusem, przy drodze powiatowej nazwaną Warszawską, władze Piastowa jakoś nie mogą dogadać się z władzami Ursusa, może Radziwiłł pomoże przed wyjazdem na Litwę,..

 3. Brwinowianin pisze:

  A te wszystkie inwestycje drogowe czy w ogóle infrastrukturalne skończą się jak POwrócą „rządzić” antypolacy z PO-KO-TRZASK.-2050 , czyli tzw. totalna komunistyczna opozycja, ubecja, agentura niemiecka i bolszewicka, mafijna pralnia vatu i wyprowadzania pieniędzy z budżetu państwa…to tak w wielki skrócie

  • AntyPIS pisze:

   A teraz to niby kasy nie wyprowadzają ? Jeszcze gorzej z tymi idiotami jak z poprzednimi

  • Marcin pisze:

   widzę że komentarz mało profesjonalny, zapomniał Pan w tej wyliczance wspomnieć o masonach, weganach i czcicielach antychrysta

  • ToTylkoJa pisze:

   Jeżeli za czasów poprzednich, bez galopującej inflacji, bez mafijnej władzy, w czasach w których powstały setki kilometrów dróg, w czasach w których nawet małe miejscowości zostały przybliżone do cywilizacji było źle, to po prostu jesteś nieuleczalnie chory.

  • dajan55 pisze:

   Czytam i czuję że dobrze ci ten beret zryli !.

  • eh,. pisze:

   Niestety prawdopodobnie nie będzie remontu, PiS pogłębiając Polskę w ruinie nie chce pieniędzy z U.E., a samo dodrukowywanie banknotów przez „prezesa” nie przyczynia się do rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły