Drzewa w Alei Marii Dąbrowskiej w Komorowie przejdą zabiegi pielęgnacyjne

Pruszków

25 października Starostwo Powiatowe w Pruszkowie ogłosiło przetarg na przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych drzew w Alei Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Wiemy, kto się tym zajmie.

Cenny drzewostan znajdujący się przy Alei Marii Dąbrowskiej w Komorowie przejdzie zabiegi pielęgnacyjne. Jakie zabiegi zaplanowano?

Drzewa przejdą mikoryzację korzeni, a następnie przeprowadzona zostanie aplikacja kwasów humusowych oraz izolatów bakterii glebowych. W sumie zabiegom zostanie poddanych 101 drzew tworzących aleję – pomnik przyrody. Wszystkie prace będą wykonywane ze starannością i w oparciu o przepisy ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

Do przetargu zgłosiło się pięciu chętnych. Oferty przez nich zaproponowane różniły się znacząco. Najniższa kwota zaproponowana za to zadanie wynosiła nieco ponad 23 tys. zł, najwyższa – 222 tys. zł. Ostatecznie wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego „Margot” Małgorzata Nieswadba, która wystartowała z najniższą ofertą przetargową.

Na realizację zadania wybrany wykonawca ma czas do 17 grudnia 2022 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.