Do pociągów WKD bez roweru

Region

Przypominamy. Od 1 marca w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej w godzinach szczytu obowiązuje zakaz przewożenia rowerów. Ograniczenie nie obowiązuje w weekendy i święta.

Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadziła zakaz przewożenia rowerów w godzinach szczytu. Skąd taka decyzja? – Decyzja o wprowadzeniu zakazu podjęta została w oparciu o kierowane do WKD liczne zgłoszenia dotyczące dyskomfortu podróżnych związanego z przewozem rowerów, jak również lokowaniem jednośladów w przejściach międzywagonowych, co w sytuacji maksymalnego zapełnienia pociągów WKD w godzinach szczytu komunikacyjnego, powodowało nie tylko ograniczenie przestrzeni do przewozu osób, ale przede wszystkim stanowiło duże zagrożenie bezpieczeństwa dla innych współpodróżnych – zaznaczają przedstawiciele WKD. – Powyższy zakaz ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa podróżnych, jak również poprawę komfortu podróży podczas trwania prac remontowych na linii WKD. 1 rower to 4 pasażerów mniej w pociągu – dodają kolejarze.

I tak od 1 marca w godzinach 6.00 – 8.00 oraz 15.00 – 18.00 do pociągów WKD nie będzie można wsiąść z rowerem, nawet jeśli kupimy odpowiedni bilet. Podróżny każdorazowo przed zakupem biletu na przewóz roweru będzie informowany o wprowadzonym ograniczeniu w zależności od możliwości technicznych poszczególnych kanałów sprzedaży biletów.

Ograniczenia dotyczące przewozu rowerów w pociągach WKD nie obowiązują w święta i weekendy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Do pociągów WKD bez roweru”

 1. lepiej pisze:

  i tak lepiej od sk***nów z PKP

 2. Anonim pisze:

  Fajna jest zazdrość ludzi. Zobaczyli że te rowery kosztują po 12 – 24 tys zł i już ich zazdrość zjadła że ich nie stać. Dobrze że ludzie nie narzekają na ścisk i wożenie jak bydło. Składy są przewidziane na ileś miejsc siedzących i stojących a w chodzi ile wlezie – co jest spoko i redukuje koszty wkd kosztem oczywiście bezpieczeństwa pasażerów, ale jak to w Polsce, do pierwszej katastrofy. Teraz zarządził policzył że bez osób z rowerami uochnie się jeszcze więcej bydła, a bydło muczy i przyklaskuje ograniczaniu jego praw:9

 3. Anonim pisze:

  Czyli najpierw zmuszano do jazdy WKD z rowerem bo to jest eko, a własnym samochodem jest be. Efektem tego zmuszania było przepłacenie za wagony w których można transportować rowery, a teraz będą jeździć puste… kampania zmuszająca do dojeżdżania wkd za nasze pieniądze i składy za nasze pieniądze. Totalny brak konsekwencji.
  Dobrze że się nabrać nie dałem i dalej dojeżdżam do Warszawy samochodem. Szybko, wygodnie jak się umie jeździć.

 4. Anonim pisze:

  Czy osoba która wprowadziła to niebezpieczeństwo poniosła odpowiedzialność karną za sprowadzenie niebezpieczeństwa na pasażerów WKD? Czy to jest tylko takie niebezpieczeństwo w stylu policjanta który nie ma się do czego doczepić to się doczepi do tego że on nie wie czy tej przedmiot w dłoni to telefon komórkowy czy pistolet i on jest teraz zagrożony dlatego zakładamy kajdanki dla bezpieczeństwa?

 5. Szczyt pisze:

  Czyli o 14.50 można?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły