Ciąg dalszy sprawy znalezienia bakterii w wodzie pitnej w Otrębusach

Otrębusy

Mieszkańcy Otrębus i Kań przez dwa dni pili wodę, w której wykryto szkodliwe bakterie. Co dalej w tej sprawie?

8 września pruszkowski Sanepid wydał komunikat o wykryciu bakterii z grupy coli i enterokoków w próbce wody pobranej w Otrębusach przy ul. Wiejskiej (przychodnia i hydrant obok). Do publicznej wiadomości informacja dotarła dopiero 11 września. Tego dnia ustawiono beczkowozy z wodą pitną i ponownie pobrano próbki. Dodatkowo burmistrz Brwinowa zlecił pobranie próbek z innych źródeł. 14 września Sanepid wydał kolejny komunikat, w którym odwołał zalecenia niespożywania wody z kranu w Otrębusach i Kaniach.
W całej sprawie ważne jest, że od 8 do 11 września mieszkańcy dwóch brwinowskich miejscowości pili wodę, w której znajdowały się bakterie. Burmistrz Arkadiusz Kosiński wspomniał o tym, że prawdopodobnie jeden z mieszkańców gminy złożył powiadomienie do Prokuratury w tej sprawie.

Skierowaliśmy się do Prokuratury Okręgowej w Pruszkowie o komentarz w tej sprawie. Wówczas usłyszeliśmy, że o ile nie złożono żadnego powiadomienia, o tyle Prokuratura prawdopodobnie zajmie się tą sprawą z urzędu. Po tygodniu od sprawy rozmawialiśmy ponownie z Prokuratorem Krzysztofem Sakowskim, który potwierdził, że Prokuratura rozpoczęła postępowanie przygotowawcze, które jest wstępem do procesu karnego. Po zebraniu materiałów Prokuratura podejmie decyzję, czy zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie.

O przebiegu tej sprawy będziemy informować Was na bieżąco.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.