Budowa pływalni powoli nabiera tempa

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa, a przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół przy ul. Gomulińskiego czekają na nową pływalnię. Prace związane z jej budową powoli nabierają tempa.

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie powstanie kryta pływalnia. Powiat Pruszkowski w marcu podpisał umowę z wykonawcą prac i wprowadził go na plac budowy. Wykonawcą prac związanych z budową nowej pływalni jest firma Moris Polska sp. z.o.o.

Przez pierwsze miesiące na terenie inwestycji nic się nie działo. Nie oznacza to jednak, że wykonawca nic nie robił. Z uwagi na fakt, że szkoła ma funkcjonować normalnie w trakcie trwania prac konieczne było odpowiednie zaplanowanie prac na terenie budowy.

Teraz powoli widać już, że roboty nabierają tempa. Do tej pory wykonano szereg prac na poziomie -1. Co udało się już zrobić? Wykop oraz ścianki zabezpieczające, trwa montaż żurawia, który ułatwi prace związane z wylewaniem fundamentów. Dodatkowo trwają prace przy instalacjach podziemnych. Stan surowy zamknięty obiekt osiągnie w I kwartale przyszłego roku, a oddanie pływalni do użytku planowane jest na wrzesień 2023 roku.

Jak będzie wyglądał nowy basen? Parter obiektu zajmie hala z dwoma nieckami basenowymi. Duży basen pływacki będzie miał wymiary 25 x 21 metrów i głębokość od 1,35 do 2 m. Drugi basen będzie służył do nauki pływania i będzie miał wymiary 17 x 5 metrów a głębokości 1,3 m. Oprócz tego na parterze hali znajdą się trybuny dla 240 osób. Dwie szatnie (damska i męska) pomieszczą 160 osób. Szatnia dla rodzin i osób niepełnosprawnych przeznaczona będzie dla 10 osób.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Budowa pływalni powoli nabiera tempa”

 1. Gosc pisze:

  Piastow nie posiada basenu. Od lat nie mozna przemowic do rozsadku kolejnym Wlodarzom ,ze jest potrzebny. Argument,ze ma Ursus,Pruszkow jest beznadziejny. Pieniadze sa trwonionw na inwestycje nieprzemyslane. Robia
  ulice , chodniki,a za chwile rozkopuja ,bo trzeba wymienic kanalizacje itp. Brak przemyslanych decyzji. Aktualnie kazde male miasta posiada miasto,a jezeli nie to ma w planie jego budowe. Piastow nie mysli o swoich mlodych mieszkancach i tych starszych takze.

 2. Lukas pisze:

  Trochę mała ta szatnia dla rodzin z dziećmi.

 3. Gosc pisze:

  Kapry pewnie też zaraz dołączy do grona zamkniętych basenów. Ciekaw jestem Jake już rachunki dostali za energię?

 4. Zzz pisze:

  Już nie mogę się doczekać 😀

 5. Mieszkaniec Pruszkowa. pisze:

  Dlaczego kolejny basen buduje się po stronie południowej Pruszkowa, a nie po drugiej północnej?

 6. Ja pisze:

  Szkoda że w Piastowie od 40lat mówi się o budowie baseny ale nikt nie potrafi się za to zabrać tylko wyprzedano miejskie tereny i teraz już nie ma gdzie

 7. Rad pisze:

  Po co to komu ?

 8. loża@szydercuff pisze:

  Najświeższe wiadomości,wszędzie zamykają pływalnie za uwagi na kryzys energetyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły