Bezpieczniejsi piesi w Piastowie

Piastów

W Piastowie kolejne przejścia dla pieszych są modernizowane. Dzięki temu ma poprawić się bezpieczeństwo pieszych.

Przejścia dla pieszych to szczególne miejsca na drogach. Tutaj wymaga się szczególnej uwagi zarówno od kierowców, jak i od pieszych, bo nietrudno tu o wypadek. Aby poprawić bezpieczeństwo pieszych na przejściach, te są modernizowane.

Kolejne „zebry” w Piastowie przejdą przebudowę. Tym razem chodzi o przejścia w ciągu ul. Warszawskiej m.in. przy skrzyżowaniu z al. Krakowską. Tutaj sygnalizacja świetlna zostanie doposażona w sygnały dźwiękowe. – Dzięki realizacji zadania poprawi się bezpieczeństwo i dostępność do budynków użyteczności publicznej – podkreślają piastowscy urzędnicy.

Zadanie zostało dofinansowane grantem w wysokości 100 tys. zł. Grant został przyznany w ramach programu Rozwój Lokalny. 85 proc. środków przyznanego dofinansowania pochodzi z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, a 15 proc. z budżetu państwa.

Piastowski magistrat liczy na dalsze dofinansowania, aby w przyszłości zrealizować podobne działania na innych ulicach miasta.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.