Amelka potrzebuje pomocy

Pruszków

Amelka ma zaledwie 4 lata, a już ma za sobą liczne pobyty w szpitalu. Dziewczynka cierpi na encefalopatię padaczkową i potrzebuje naszej pomocy.

Amelka przyszła na świat we wrześniu 2017 r. Na początku nic nie wskazywało, że dziewczynka ma jakiekolwiek problemy zdrowotne. Do czasu… W 5. miesiącu życia rodzice zwrócili uwagę, że Amelka nie rozwija się tak, jak jej rówieśnicy. Pojawiły się też pierwsze ataki padaczki. — Córka musi na stałe przyjmować leki wyciszające napady, ale i tak nie są one w stanie całkowicie wyeliminować objawów choroby. Ataki padaczki mają różnorodny przebieg i nasilenie. Wpływają destrukcyjnie na rozwój Amelki. W wieku 3,5 roku wykryto u córki ropień na mózgu, który umiejscowił się w bardzo niebezpiecznym miejscu. Po prawie 3-miesięcznym pobycie w szpitalu udało się zlikwidować naciek bez interwencji chirurgicznej. Wszystko za pomocą silnych leków i sterydów – zaznaczają rodzice dziewczynki.

Wraz z wiekiem rosną potrzeby w walce o sprawność Amelki. Wzrastają również koszty leczenia, terapii i sprzętów. – Naszym bieżącym celem jest zakup ortez ułatwiających naukę chodzenia, kamizelki dociążającej oraz zgromadzenie funduszy na turnusy rehabilitacyjne. Będziemy wdzięczni za każde okazane wsparcie! – dodają rodzice dziewczynki.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.