Aleksandra Lisowska ambasadorką „Mistrzowskiego Startu z CPK”

CPK

Aleksandra Lisowska to jedna z najlepszych polskich biegaczek. W ostatnim czasie została także ambasadorką zawodów lekkoatletycznych "Mistrzowski Start z CPK".

„Mistrzowski Start z CPK” to element Programu Sportowego spółki Centralny Port Komunikacyjny. Program to kompleksowa oferta skierowana do szkół podstawowych, klubów sportowych oraz trenujących w nich dzieci i młodzieży, która stawia na popularyzację sportu i zachęca do aktywnego spędzania czasu.
17 czerwca w Teresinie pojawi się podczas rywalizacji w czwórboju lekkoatletycznym, w którym wezmą udział reprezentacje 12 szkół podstawowych z gmin Baranów, Wiskitki i Teresin.

– Cieszę się, że będę mogła wspierać dzieci i młodzież w ramach „Mistrzowskiego Startu z CPK”, zarówno tę trenującą już w klubach sportowych, jak i mającą z lekkoatletyką pierwszy kontakt na zajęciach z wychowania fizycznego w szkołach. Kiedy zaczynałam moją przygodę z biegami długodystansowymi w Braniewie, też często rywalizowałam w zawodach takich jak te w Teresinie. Sportowe talenty rodzą się wszędzie i warto ich szukać. Kto wie, może wśród tych młodych sportowców spotkam przyszłych medalistów – mówi Aleksandra Lisowska.

Przed zawodami w Teresinie ambasadorka m.in. poprowadzi wspólną rozgrzewkę, podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą opowie o swojej karierze, treningach i drodze do medalu Mistrzostw Europy, a w finale zawodów weźmie udział w ceremonii wręczenia medali i nagród najlepszym młodym sportowcom.
Aleksandra Lisowska pojawi się również w podcaście CPK „Cześć, Pogadajmy Konkretnie”, w którym opowie m.in. o tym, kiedy najlepiej zacząć przygodę ze sportem i jak zachęcić najmłodszych do uprawiania lekkoatletyki.

Program Sportowy CPK to kompleksowa propozycja skierowana do lokalnej społeczności – szczególnie szkół podstawowych, klubów sportowych oraz trenujących w nich dzieci i młodzieży. Oprócz zawodów w Teresinie w tym roku spółka planuje szereg innych aktywności. Wszystkim szkołom podstawowym z terenu gmin: Wiskitki, Baranów i Teresin przekaże dotacje w wysokości 100 tysięcy złotych na wsparcie działalności sportowej, dodatkowo każda ze szkół otrzyma sprzęt sportowy o wartości 15 tysięcy złotych. Podobnie jak przed rokiem, CPK ma również w planach dofinansowanie obozów dla 80 dzieci i młodzieży, zaś jesienią w wybranych szkołach odbędą się warsztaty m.in. z psychologii sportu skierowane do rodziców dzieci regularnie trenujących. Jeszcze w tym roku będzie można składać wnioski o stypendia, które spółka uruchomi z myślą o młodzieży i dzieci uzdolnionych sportowo. Zgodnie z założeniami Program będzie rozwijany i za rok obejmie już uczniów ponad 80 szkół podstawowych z 18 gmin z terenu Strategii Rozwoju Obszaru Otoczenia CPK. Na wskazanym obszarze już tego lata uruchomi jeszcze jeden element programu – „Sportowe Granty CPK”, o które będą mogły ubiegać się kluby i stowarzyszenia sportowe.

Patronami honorowymi programu są Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Minister Sportu Turystyki Kamil Bortniczuk, Polski Związek Lekkiej Atletyki i Gmina Teresin.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Aleksandra Lisowska ambasadorką „Mistrzowskiego Startu z CPK””

 1. aleksander niewielki pisze:

  Pani Ala ma piękne nogi ! czarujący uśmiech i ? śliczne ogniki w oczach .. gdyby chciała się uganiać za mną to poproszę o kontakt ..

 2. dfskjfkl pisze:

  Pamiętaj dziewczynko, PiS pociągnie cię na dno.

 3. skresleniprzezcpk@gmail.com pisze:

  Pani Aleksandra musi też wziac na klatę krzywdę dzieci, które zostaną przymusowo wysiedlone z tych terenów i nie będą mogły już uczęszczać do swoich szkół. Przykre, jak pieniądze potrafią zaslepic człowieka.

 4. Janusz pisze:

  Nie ma to jak biegać a nad głową mieć startujące i lądujące samoloty. cudny program.bareja by tego nie wymyślił

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły