5 lat za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów

Pruszków

Policjanci z pruszkowskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który mimo sądowego zakazu, wsiadł za kierownicę. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło 31 stycznia ok. godz. 4.00 na ul. Mszczonowskiej w Jankach. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego poddali kontroli kierowcę audi – obywatela Wietnamu. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna wsiadł za kółko mimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów.

Sprawa trafiła przed Sąd Rejonowy w Grójcu. Ten wydał mężczyźnie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do grudnia 2024 roku. Za złamanie sądowego zakazu 54-latek usłyszy również zarzut. Według kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – podsumowuje kom. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “5 lat za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów”

  1. robot pisze:

    Może zostanie kucharzem w więzieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły