45-latek zatrzymany za próbę rozboju na… 13-latce

Podkowa Leśna

Policjanci z grodziskiej patrolówki zatrzymali 45-letniego mężczyznę. Powód? Agresywne zachowania wobec… 13-latki.

Na komisariat w Podkowie Leśnej wpłynęła informacja, że 45-letni mężczyzna zaatakował na ulicy dziecko. – Z informacji przekazanej przez rodziców 13-latki wynikało, że sprawca na skuterze zatrzymał się przed idącą drogą dziewczynką i zażądał od niej pieniędzy, grożąc użyciem przemocy – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Zych z KPP w Grodzisku Mazowieckim. Na szczęście dziewczynka zdołała uciec.

Policjanci zebrali materiał dowodowy i przekazali go Prokuraturze Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim. Dokładne okoliczności mogła przedstawić sama pokrzywdzona. Ponieważ jest ona nieletnia, jej przesłuchanie przez sąd odbyło się kilka dni później. Potwierdzono wówczas dokonanie przestępstwa i Prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu sprawcy.

Policjanci szybko wytypowali podejrzanego na podstawie wcześniej zebranych materiałów. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych z grodziskiej patrolówki i doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Ponadto okazało się, że 45-latek kierował kilka dni wcześniej motorowerem w stanie nietrzeźwości, a do tego podczas obowiązywania sądowego zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie zatem za rozbój oraz przestępstwa drogowe.

– Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 45-latka na 3 miesiące. Za usiłowanie rozboju popełnione w warunkach recydywy mężczyzna może teraz spędzić za kratkami nawet ponad 22 lata -podsumowuje Zych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “45-latek zatrzymany za próbę rozboju na… 13-latce”

 1. andrzej pisze:

  22 lata na nasz podatników koszt. SZOK 1. Pasozyt będzie lepiej żył niż nie jeden z nas na wolności.

 2. olo pisze:

  ten dobry człowiek ma swoje prawa nie można go surowo osądzać……..dostanie nadzór i tyle……lewactwo go pogłaszcze.

 3. kiła i mogiła pisze:

  Monitoring miast to podstawa…
  Ale ważniejsze jest regularne mycie ulic czego w regionie WPR nie ma od lat

 4. Miki pisze:

  Gratulacje dla Policjantów, gratulacje dla dziewczyny i jej rodziców, że nie olali tematu tylko przyczynili się do wyeliminowania bandyty z ulic miasta.

  • Mel pisze:

   To prawda, często ludzie choćby że strachu odpuszczają, byle zapomnieć. Brawo dla tych państwa.

 5. Wilku pisze:

  Jakie tam 22 lata mu dadzą, po co piszeta takie pierduly! Żeby rok dostał!

 6. Lolo pisze:

  Co za swołocz. Rozbój to przestępstwo ale atakowanie dziecka to przestępstwo x100. Mam nadzieję, że długo typa nie zobaczymy na ulicach.

  • Wilku pisze:

   G…o mu zrobią! Bo prawa człowieka, bo trzeba dać szansę, bo „nic się nie stao”…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły