Znów zbyt wysokie oferty na budowę domu socjalnego…

Komorów

Kolejny przetarg na budowę domu socjalnego w Komorowie zakończył się fiaskiem. Tym razem oferty również były za wysokie. Jak dowiedzieliśmy się, michałowicki magistrat nie odpuszcza i ponownie spróbuje znaleźć wykonawcę, który zaproponuje odpowiednią kwotę.

W tym roku Urząd Gminy Michałowice ogłosił dwa przetargi dotyczące wybudowania budynku socjalnego przy ul. Sieradzkiej w Komorowie. W pierwszym postępowaniu wpłynęła jedna oferta i wynosiła aż 1,2 mln zł. Ostatni przetarg zainteresował trzy firmy, jednak wszystkie propozycje oscylowały w granicach 1 mln zł. Przypomnijmy, że urząd chce przeznaczyć na ten cel 750 tys. zł.

Jak zwykle w tego typu trudnych sytuacjach nasuwa się jedno pytanie: co dalej? – Wszystkie oferty złożone w tegorocznych przetargach przekraczały nasz kosztorys. W ostatnim przetargu wydłużyliśmy czas składania ofert i rzeczywiście stawki spadły, jednak nadal przekraczają założony budżet. Ogłosimy jeszcze jeden przetargu, być może tym razem otrzymamy ofertę zgodną ze zweryfikowanym kosztorysem. Nie jestem chętna, aby przepłacać za budowę tego budynku. Zwłaszcza, że według naszego kosztorysu cena budowy 1 metra kwadratowego wynosi 7 tys. zł. I jest to cena na poziomie rynkowym – mówi Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Przypomnijmy jakie są założenia dla inwestycji przy ul. Sieradzkiej w Komorowie. W budynku znajdą się cztery mieszkania, których metraż nie przekroczy 40 m kw. W każdym z nich znajdzie się pokój dzienny z aneksem kuchennym o powierzchni 22 mkw. Przedpokój i łazienka będą miały po 4 mkw, a sypialnia będzie miała 9 mkw. Mieszkania zostaną wykończone w standardzie „pod klucz”.

Dodatkowo na działce przy budynku zaprojektowano cztery miejsca parkingowe.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Znów zbyt wysokie oferty na budowę domu socjalnego…”

 1. Anonim pisze:

  Lidl w Komorowie bedzie idealnym dziennym domem pomocy społecznej.

 2. Misiek pisze:

  A może najpierw Pani wójt coś zrobi z tymi samochodami parkujacymi na tyłach pawilonu w Komorowie?? Rozjezdzaja trawnik, parkuja gdzie się da. Przecież jest parking przy wkd. Druga sprawa to pora tych pijaczkow z laweczek popedzic może do roboty? Budzą, smieca i jakoś Pani wójt też nic z tym nie robi. Od czego Pani jest??? Wody jak nie było w Komorowie to nawet beczkowoz nie stał, najbliższy w Regulach. Śmiech na sali. Pani wójt nie umie pani gospodarzyc.

 3. Konieczny pisze:

  Nie wiem jak Wy ale ja widać nie mam problemów z matematyką na poziomie 2-giej klasy szkoły podstawowej. Analizując: 4 mieszkania po 40 m2 daje to 160 m2. Cena 1 m2 wg Pani Wójt to 7000 zł. Zatem 7000 x 160 daje 1 120 000 zł… Gminie Michałowice wyszło jednak 750 000 zł. Zatem ktoś lekką ręką machnął się w wyliczeniu o jakieś 370 000 zł 🙂 Przy stawce gminy czyli 750 tys. zł cena metra powinna nie być wyższa niż 4687,5 zł/m2. Subtelne różnice…

 4. gość pisze:

  A może by tak najpierw zapewnić odpowiednią ilość nauczycieli w szkołach Pani Wójt?

  • Grabarz pisze:

   Czy wójt, burmistrz lub prezydent miasta odpowiadają za masowe odejścia z zawodu nauczyciela i brak chętnych do pracy w szkole? Wszystkie licea w gminie Michałowice należy przekształcić w technika albo szkoły zawodowe.

 5. John pisze:

  priorytety i checi. Wszystko od tego zalezy. Ze skrajnosci w skrajnosc. Z jednej strony 750 tys na dom, ktorego stan surowy to cena okolo 250tys, i patrzenie na kazda zlotowke, z drugiej strony widmo checi kupna dzilaki „PoLidlowej” za 5 baniek., bo….tak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły