Co dalej z Zieloną Willą w Komorowie?

Komorów

Tylko do 14 kwietnia mieszkańcy Michałowic mogą zgłaszać pomysły o przeznaczeniu Zielonej Willi znajdującej się przy ul. Krasińskiego w Komorowie. 4 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie w tej sprawie.

Zielona Willa Grabowskich znajduje się przy ul. Karsińskiego 34 w Komorowie. Powstała na trzech scalonych działkach jako wzorcowy dom z użytkowym ogrodem. Miał być prezentowany kolejnym nabywcom gruntów w nowo utworzonym mieście-ogrodzie. Willa ta była modelowym budynkiem, który miał być zdrowy, dostępnym finansowo i funkcjonalnym obiektem do życia. Dom zaprojektowali architekci Bohdan Lachert i Józef Szanajca.

W ostatnim czasie gmina Michałowice pozyskała kolejne dofinansowanie na remont zabytku. 4 kwietnia odbyło się również spotkanie mieszkańców w sprawie dalszego przeznaczenia budynku.

Wzięli w nim udział przedstawiciele Fundacja Most the Most, wójt gminy Małgorzata Pachecka wraz z zastępcą Anną Fabisiak, radni oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Magistrat do 14 kwietnia czeka na propozycje mieszkańców o wykorzystaniu budynku do celów społecznych. Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę internetową fundacji, telefonicznie (+48 517 884 088 lub 22 47 55 111; od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00).

– Fundacja przeanalizuje wszystkie zgłoszenia mieszkańców. Istotna przy tym będzie opinia właścicieli zabytków, a także akceptacja służb konserwatorskich. Na tej podstawie nastąpi wybór najlepszych pomysłów do realizacji w zwycięskim zabytku – informują michałowiccy urzędnicy.

Prezentacja na temat willi do pobrania tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.