Zaproszenie na wmurowanie aktu erekcyjnego pod CIK w Komorowie

Komorów

Wójt gminy Michałowice zaprasza na uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie.

Budowa Centrum Inicjatyw Kulturalnych ruszyła na dobre. W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy Was o rozpoczęciu budowy i stawianiu tzw. ścianki berlińskiej.

CIK będzie budynkiem jednokondygnacyjnym, parterowym, w całości dostępnym dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Będą w nim zastosowane także rozwiązania ułatwiające poruszanie się osobom niedowidzącym. Bryła budynku w projekcie została rozbita na mniejsze, niezależne części, każda z tych części stanowić będzie wizualnie i funkcjonalnie osobny budynek. Elementem łączącym poszczególne budynki i pomieszczenia będzie hol. Wysokość budynku, w części gdzie przewidziany jest hol, będzie obniżona w stosunku do pozostałych budynków, co będzie podkreślało ich autonomiczność, ponadto zróżnicowanie wysokości pomiędzy budynkami pozwoli na wprowadzenie naturalnego światła do wnętrz poszczególnych pomieszczeń.

Budowa jeszcze trochę potrwa – zakończenie planowane jest na koniec 2024 roku. Teraz wójt Michałowic, Małgorzata Pachecka zaprasza na uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę obiektu. Wydarzenie odbędzie się już 9 marca o godz. 12.00. – To święto naszej lokalnej społeczności, bo CIK będzie służył mieszkańcom, stowarzyszeniom i wszystkim tworzącym społeczeństwo obywatelskie – zachęca do udziału w uroczystości wójt Michałowic.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Zaproszenie na wmurowanie aktu erekcyjnego pod CIK w Komorowie”

  1. Jadwiga Sperma pisze:

    Bardzo zacna inicjatywa. Popieram całym sercem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły