Znamy listę projektów do pruszkowskiego budżetu obywatelskiego

Pruszków

Zakończyła się merytoryczna weryfikacja pomysłów, które mieszkańcy Pruszkowa zgłosili do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Sprawdźcie, na jakie projekty wkrótce będzie można głosować.

Z 49 wniosków, które trafiły do urzędu miasta w Pruszkowie większość pomyślnie przeszła sprawdzenie. Pozostałe zostały odrzucone ze względu na przeszkody formalne – dotyczyły np. pomysłu zagospodarowania terenu, który nie należy do miasta.

Jakie projekty zweryfikowano pozytywnie? To m.in. powiększenie placu zabaw na Gąsinie, ustawienie nowych wiat przystankowych i na rowery, budowa wielofunkcyjnego boiska, siłownia plenerowa w Parku Mazowsze, budowa chodnika w ul. Partyzantów, świetlica osiedlowa, bezpieczne przejścia dla pieszych w Tworkach, rewitalizacja Pałacyku na Ostoi, WC dla psów w Parku Potulickich, mural Tomasz Zana.

Z pełną listą można zapoznać się na facebookowej stronie pruszkowskiego budżetu obywatelskiego i witrynie pruszkow.pl.

Głosowanie na poszczególne projekty rozpocznie się 27 maja i potrwa do 25 czerwca. Przypominamy, że w tegorocznej edycji do rozdysponowania jest 1,1 mln zł, czyli o 250 tys zł więcej niż w poprzednim roku. Podział środków na poszczególne obszary miasta wygląda następująco: obszar I (Gąsin) 140 tys zł; obszar II (Bąki i Żbików) 218 tys zł, obszar III (Tworki i Malichy) 130 tys zł, obszar IV (Ostoja) 141 tys zł, obszar V (centrum) 137 tys zł, obszar VI (Wyględówek) 141 tys zł, obszar VII (os. Prusa) 180 tys. zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.