Zmiany na placu zabaw w Ogrodzie Matki i Dziecka

Podkowa Leśna

Mowa o placu zabaw, który znajduje się między Urzędem Miasta Podkowa Leśna, budynkami usługowymi a parkingiem i kościołem. W zeszłym roku wykonano projekt zagospodarowania tego terenu, teraz miasto szuka wykonawcy zadania.

Ta inwestycja nie znalazła się niestety w tegorocznym budżecie gminy. Jak zwykle w takich przypadkach powód jest jeden – fundusze. Koszty związane z zagospodarowaniem terenu placu zabaw to 350 tys. zł. A to dużo jak na możliwości podkowiańskiego budżetu.

– W związku z dużą kwotą, realizacja całego zadania stanowi problem dla budżetu miasta, dlatego zdecydowaliśmy o podzieleniu realizacji na etapy, w pierwszym chcemy wymienić zabawki na nowe. Udało się wygospodarować kwotę, miejmy nadzieję wystarczającą, która powinna pozwolić to zrobić jeszcze w tym roku. Szukamy wykonawcy – wyjaśnia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Zamówienie obejmuje dostawę i montaż urządzeń zabawowych zgodnie z wykonanym wcześniej projektem. Wszystkie urządzenia będą wykonane z drewna. Przed montażem nowych „zabawek” wykonawca będzie musiał najpierw zdemontować stare, wywieźć je i zutylizować.

Co takiego znajdzie się na placu zabaw? Huśtawka dla najmłodszych z siedziskami kubełkowymi, huśtawka kombi z siedziskiem i „gniazdem”, element zabawowy – dwie wieże połączone ze sobą mostem na sznurkach, domek zabaw z ławkami, stolikami i zewnętrzną werandą ze ścianką wspinaczkową i zjeżdżalnią, mostek, łódka, karuzela, bujawki (sprężynowce), huśtawka równoważna, kłoda do balansowania, piaskownica, zabawka w piaskownicy (koparka).

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.